(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
16/19
Держслужбовець
Держслужбовець
Січень , 2018/№ 1

Відпустка «на дітей»: що врахувати при звільненні

http://tinyurl.com/y653emal
Працівниця має двох дітей і перебуває у відпустці для догляду за другою дитиною до 3 років (малюкові 2 роки). Старшій дитині 12 років. 07.12.2017 р. вона вийшла на роботу на умовах неповного робочого часу, не перериваючи відпустку для догляду. Ця працівниця хоче звільнитися в січні 2018 року за власним бажанням. При цьому вона бажає використати додаткову відпустку на дітей за 2017 і 2018 роки (по 10 днів за рік, загальною кількістю 20 днів). Чи правомірні її вимоги?

Згідно зі ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР працюючій жінці, яка має двох або більше дітей віком до 15 років, надається щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

Важливо! Таке право має жінка, яка фактично працює (виконує свої трудові обов’язки).

Також зазначимо, що така відпустка надається за календарний рік незалежно від відпрацьованого цього року часу. Тобто навіть якщо працівниця відпрацювала один день у році, вона вже має право на відпустку на дітей.

У працівниці немає права на додаткову відпустку на дітей за роки, в які вона повністю перебувала у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у соцвідпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 (6) років (див. лист Мінсоцполітики від 20.10.2011 р. № 307/13/133-11). Але якщо в календарному році такої відпустки є хоча б один відпрацьований день, то відпустку «на дітей» уже слід надати.

Отже, застосуємо ці норми до описаного в запитанні випадку.

Працівниця має двох дітей віком 2 роки і 12 років (умова «до 15 років» виконана). Оскільки вона у 2017 році приступила до роботи, то вона має право на додаткову відпустку за 2017 рік. Також якщо жінка відпрацює у 2018 році хоча б один день, то і відпустка за 2018 рік їй теж належна. Той факт, що працівниця працює на умовах неповного робочого часу, значення не має.

Використати всі 20 днів (по 10 календарних днів за 2017 і 2018 роки) вона може «оптом» перед звільненням у 2018 році.

Зазначимо, що відпустку за 2017 рік можна використати у 2018 році. Адже законодавством не встановлено строку давності, після якого працівник втрачає право на додаткову відпустку «на дітей». Тому якщо працівник з будь-яких причин не скористався цим правом і не використав цю відпустку за минулий рік або за декілька попередніх років, то він має право її використати.

Якщо ж працівник бажає перевести невикористані дні відпустки в грошовий еквівалент, то в разі звільнення (незалежно від підстав) йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпустки. Це підтверджують фахівці Мінсоцполітики в листі від 12.05.2015 р. № 256/13/116-15.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
відпустка для догляду за дитиною до 3 років, неповний робочий час, звільнення працівника, додаткова відпустка на дітей додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті