Відпустка + свято + хвороба = відпускний «букет»

В обраному У обране
Друк
Мирний Іван, експерт з питань трудового права
Держслужбовець Травень, 2018/№ 5
Працівникові була надана відпустка з 23.04.2018 р. по 07.05.2018 р. включно тривалістю 14 календарних днів. З 30.04.2018 р. по 04.05.2018 р. включно він хворів, про що свідчить виданий в установленому порядку лікарняний лист. На скільки днів слід було продовжити щорічну відпустку працівника у зв’язку з перебуванням на лікарняному?

«Родзинка» цього питання — у святковому дні — 1 травня, який припадає і на первісно надану щорічну відпустку, і на період хвороби працівника. Яким чином цей день впливає на продовження відпустки і на її оплату? Чи підлягає він оплаті як «лікарняний» день? Розбиратимемося.

Подовжуємо відпустку. Законом України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) передбачено, що відпустку надають у календарних днях (ст. 5 цього Закону). При цьому святкові і неробочі дні, зазначені в ст. 73 КЗпП, при визначенні тривалості щорічних відпусток і додаткових відпусток працівникам, що мають дітей, не враховуються. Тобто відпустка подовжується на святковий і неробочий день, який припадає на період щорічної відпустки, але не оплачується.

Щодо ситуації, викладеної в запитанні, працівникові надають відпустку тривалістю 14 календарних днів з 23 квітня 2018 року. Оскільки на період відпустки припав святковий день 1 травня, щорічна відпустка подовжується на один день. При цьому зверніть увагу, що оплаті підлягатимуть лише 14 календарних днів відпустки. Святковий день — 1 травня, на який припала відпустка і який подовжує її, оплаті не підлягає.

Провівши прості підрахунки, бачимо, що останній день відпустки припадає на 7 травня 2018 року, а до своїх трудових обов’язків працівник повинен приступити з 8 травня. Але це у тому випадку, якщо відпустка працівника не переривається хворобою. У нас же працівник, перебуваючи в щорічній відпустці, хворів 5 днів — з 30.04.2018 р. по 04.05.2018 р. Що відбувається з відпусткою в цьому випадку?

Відповідно до ст. 11 Закону про відпустки щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку.

Стосується це і додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, що надаються на підставі ст. 19 Закону про відпустки (ч. 7 ст. 20 цього Закону).

Тобто у разі захворювання під час відпустки дні хвороби не враховуються як дні відпустки, відповідно відпустка подовжується на кількість календарних днів хвороби.

Врахуйте: при продовженні відпустки у зв’язку з перебуванням на лікарняному невикористана частина щорічної відпустки після хвороби не використовується працівником самостійно. Така частина відпустки має бути надана роботодавцем шляхом видання наказу на підставі листка тимчасової непрацездатності працівника і його заяви.

На період відпустки припадають дні з 23 квітня по 7 травня 2018 року. При цьому працівник хворів 5 календарних днів (з 30.04.2018 р. по 04.05.2018 р. включно). Водночас на період хвороби припадає святковий день (1 травня), на який вже була подовжена первісно надана відпустка. Як бути з таким святковим днем? На скільки днів треба подовжити (перенести на інший строк) відпустку у зв’язку з хворобою працівника?

Важливо! Святковий день, що припав на період хвороби, при продовженні (перенесенні на інший строк) щорічної відпустки не враховуємо.

Тобто в наведеному прикладі щорічну відпустку подовжують не на 5, а на 4 календарні дні, на які припадає хвороба. До речі, на період продовженої відпустки тривалістю 4 календарні дні припадає ще один святковий день 9 травня, тому працівник пробуде в ній з 8 по 12 травня 2018 року (8 травня — 1-й день відпустки, 9 травня — святковий день (подовжуємо, але не оплачуємо), 10 травня — 2-й день відпустки, 11 травня — 3-й день відпустки, 12 травня — 4-й день відпустки). А 13 травня 2018 року він повинен приступити до роботи.

Хочете перевірити ще раз розрахунки? Це легко зробити. До початку хвороби працівник пробув у відпустці тільки 7 з 14 календарних днів (з 23 по 29 квітня включно), після закінчення хвороби — 3 із 14 днів (з 5 по 7 травня). Виходить, що працівник фактично використав лише 10 календарних днів відпустки (7 + 3). Залишок невикористаної через хворобу відпустки, яку буде продовжено або перенесено на інший період, складає 4 календарні дні (14 - 10).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити