Якщо соцвідпустка на дітей не використана за декілька років

В обраному У обране
Друк
Біляєва Олена, експерт з питань оплати праці
Держслужбовець Травень, 2018/№ 5
Жінка працює в установі з 2007 року. Як працююча мати дитини з інвалідністю вона жодного разу не скористалася соцвідпусткою на дітей. У 2018 році цій дитині виповнилося 24 роки. Чи має вона право зараз узяти дні соцвідпустки на дітей, що належать їй?

Соцвідпустка на дітей надається, зокрема, за підставою «жінка, яка працює і має дитину з інвалідністю» (ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки).

У цій статті не зазначений граничний вік дитини з інвалідністю, після досягнення якого вона не враховується для цілей надання соцвідпустки на дітей.

Тому в цьому питанні виходять із загального визначення терміна «дитина», наведеного в ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р. № 2402-III і в ст. 2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-XII.

Так, жінка, яка має дитину з інвалідністю, має право на соцвідпустку на дітей до досягнення дитиною віку 18 років, якщо вона не набуває права повнолітньої раніше (див. листи Мінсоцполітики від 05.08.2016 р. № 435/13/116-16, від 25.02.2015 р. № 76/13/116-15). Тобто востаннє жінка, у якої є дитина з інвалідністю, отримує право на соцвідпустку на дітей за рік, в якому цій дитині виповнюється 18 років (якщо вона не набуває права повнолітньої раніше).

Щоб скористатися своїм правом на соцвідпустку на дітей, жінка, яка має дитину з інвалідністю, повинна надати роботодавцеві:

— копію свідоцтва про народження дитини;

— копію пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність дитини, або копію медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого закладами та установами МОЗ.

Увага! Строк давності, після якого працівник втрачає право на соцвідпустку на дітей, чинним законодавством не встановлений.

Якщо працівниця, що має право на цю відпустку, з яких-небудь причин не скористалася цим правом у році досягнення дитиною певного віку або за декілька попередніх років, то вона має право використати цю відпустку (у тому числі й усі невикористані дні соцвідпустки на дітей разом) пізніше, а у випадку звільнення отримати грошову компенсацію за невикористані дні соцвідпустки на дітей (ч. 1 ст. 24 Закону про відпустки). На це, зокрема, звертало увагу Мінсоцполітики в листах від 06.02.2018 р. № 204/0/101-18/284, від 05.08.2016 р. № 435/13/116-16, від 05.06.2015 р. № 225/06/186-15, від 12.05.2015 р. № 256/13/116-15 (ср. 025069200).

Важливо! У разі надання невикористаних днів соцвідпустки на дітей за декілька попередніх років їх тривалість слід визначати згідно з нормами законодавства, які діяли в році набуття працівницею права на таку соцвідпустку.

У випадку, наведеному в запитанні, жінка працевлаштувалася до установи у 2007 році. При цьому її дитині з інвалідністю виповнилося 18 років у 2012 році.

Отже, в цій ситуації, за нинішнім місцем роботи працівниця має право на соцвідпустку на дітей за підставою «жінка, яка має дитину з інвалідністю» тривалістю:

— 7 календарних днів — за 2007 (за умови, що до працевлаштування до цього роботодавця у працівниці не виникло право на соцвідпустку на дітей за 2007 рік в іншого роботодавця), 2008 і 2009 роки;

— 10 календарних днів — за 2010, 2011 і 2012 роки.

Оскільки дитині з інвалідністю виповнилося 18 років у 2012 році, працівниці належить соцвідпустка на дітей за 2007 — 2012 роки тривалістю 51 календарний день (без урахування святкових та неробочих днів).

Нагадаємо: соцвідпустка на дітей належить до виду соціальних відпусток (ст. 4 Закону про відпустки), тому вона не підлягає поділу на частини. Мінсоцполітики (лист від 12.05.2015 р. № 256/13/116-15) допускає поділ на частини соцвідпустки на дітей тільки в тому випадку, якщо у працівниці є право на таку відпустку за двома або більше підставами.

У даному випадку працівниця має право на соцвідпустку на дітей за однією підставою («жінка, яка має дитину з інвалідністю»). Отже, за 2007, 2008 і 2009 роки вона повинна використати соцвідпустку на дітей тривалістю кратно 7, а за 2010, 2011 і 2012 роки — кратно 10 дням.

Також зазначимо, що з 01.01.2015 р. право на соцвідпустку на дітей отримали матері осіб з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Як зазначено в назві ст. 19 Закону про відпустки, соцвідпустку на дітей за такою підставою надають на повнолітню (у загальному випадку — 18-річну) дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. До повноліття такої дитини соцвідпустку на дітей надають на інших підставах (наприклад, як матері дитини з інвалідністю).

Отже, після досягнення дитиною повноліття жінка має право на соцвідпустку на дітей як мати особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Причому вік такої дитини, що надає право матері на отримання соцвідпустки на дітей за такою підставою, законодавством не обмежений.

Таким чином, якщо жінка є матір’ю особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи і з 2015 року жодного разу не використала соцвідпустку на дітей за цією підставою, вона має право на цю відпустку за 2015 — 2018 роки загальною тривалістю 40 календарних днів, без урахування святкових і неробочих днів (10 календарних днів відпустки за кожен календарний рік).

Крім того, право на соцвідпустку на дітей за підставою «мати особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи» виникає у працівниці і за подальші роки (за 2019, 2020 роки і далі). Як зазначалося раніше, граничний вік особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи для цілей соцвідпустки на дітей законодавчо не визначений.

Жінка, яка бажає скористатися своїм правом на отримання соцвідпустки на дітей як мати особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, повинна надати роботодавцеві: копію свідоцтва про народження дитини, копію пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність, або довідку до акта огляду медико-соціальної експертної комісії.

Ну і, звичайно, у разі коли працівник не використав соцвідпустку на дітей протягом декількох років, хоча і мав на неї право, закономірно виникає запитання: чи не будуть перевіряючі розглядати це як порушення трудового законодавства?

Частиною 5 ст. 11 Закону про відпустки встановлена заборона на ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом 2 років поспіль, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до 18 років і працівникам, що мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами або з особливим характером праці. За це роботодавцеві і посадовим особам загрожує відповідальність у вигляді штрафів.

Проте положення ч. 5 ст. 11 Закону про відпустки стосуються виключно щорічних відпусток і не поширюються на соцвідпустку на дітей, оскільки така відпустка віднесена до виду соціальних.

Більш того, соцвідпустка на дітей надається в обов’язковому порядку за бажанням працівника. Тому якщо працівник, що має право на соцвідпустку на дітей, не виявив бажання скористатися нею протягом декількох років, то порушення законодавства про відпустки з боку роботодавця немає. І відповідно немає підстав для притягнення роботодавця до відповідальності. Це підтверджує і Мінсоцполітики в листах від 05.06.2015 р. № 225/06/186-15, від 12.05.2015 р. № 256/13/116-15.

Висновки:

— Жінка, яка має дитину з інвалідністю, має право на соцвідпустку на дітей у загальному випадку до досягнення дитиною 18 років.

— Соцвідпустка на дітей жінці — матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи надається і після досягнення дитиною повноліття.

— Строк давності, після якого працівниця втрачає право на соцвідпустку на дітей, чинним законодавством не встановлений.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити