(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 8
 • № 7
 • № 6
 • № 5
 • № 4
 • № 3
 • № 2
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
4/15
Держслужбовець
Держслужбовець
Вересень , 2018/№ 9

Сторінка антикорупціонера: погляд із середини на деякі актуальні питання. Конфлікт інтересів

Продовжуємо вести нашу сторінку, де знову приділимо увагу конфлікту інтересів, зокрема зосередимося на тих порушеннях, що стали підставою для складання протоколів про адміністративне правопорушення чи внесення приписів Національним агентством з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) протягом останніх кількох місяців. Зауважимо, що складання протоколу і передача його до суду не означає визнання винною особи у вчиненні правопорушення, але це є провадженням у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку. Тому мета такої підбірки — довести до відома читачів інформацію про випадки, які призвели до складання протоколу чи стали підставою для внесення НАЗК припису, задля мінімізації подібних випадків.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

КУпАП — Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Закон — Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII.

Закон № 889 — Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889.

Правила етичної поведінки — Загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затверджені наказом НАДС від 05.08.2016 р. № 158.

Стрімко летить час. Не встигли озирнутися, а вже й 1 вересня — діти пішли до школи, на дворі — осінь, прекрасна пора року, і кожен із нас покладає на перший місяць осені надію на те, що він буде теплим і лагідним, і з тим, що не вдалося зробити влітку, можна буде впоратися у вересні. Ми вітаємо наших читачів з першим осіннім місяцем. Нехай нинішня пора року приносить нашим читачам лише позитивні емоції.

З урахуванням інформації НАЗК, можна констатувати, що найпоширенішим порушенням Закону залишається недотримання вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а саме неповідомлення особою про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій або прийняття рішень в умовах такого конфлікту.

Доцільно нагадати читачам, що у Законі запобіганню та врегулюванню конфлікту інтересів приділено цілий розділ (V розділ, статті 28-36). Зокрема, посадовці зобов’язані:

1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника;

3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Зовнішнє врегулювання конфлікту інтересів здійснюється шляхом:

Зареєструйтесь

для того, щоб читати статтю повністю.

Зареєструватися

Вже зареєстровані? Увійти з паролем

запобігання корупції, антикорупційна політика, конфлікт інтересів, адміністративне правопорушення, складання протоколу, внесення припису додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті