(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 8
 • № 7
 • № 6
 • № 5
 • № 4
 • № 3
 • № 2
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
6/15
Держслужбовець
Держслужбовець
Вересень , 2018/№ 9

Умисне неподання е-декларації через релігійні переконання

Одразу звернемо вашу увагу на те, що справа, про яку йтиметься в цій статті, є унікальною у своєму роді. Чому? — запитаєте ви. А тому, що пов’язана вона з корупційним правопорушенням — неподання декларації суб’єктом декларування (саме через релігійні переконання). У цій справі особу визнано винною та засуджено за ст. 3661 Кримінального кодексу України, а саме за умисне неподання декларації суб’єктом декларування, передбаченої Законом України від 14.10.2014 р. № 1700-VII «Про запобігання корупції». Зацікавили? Пропонуємо далі розглянути обставини справи.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

КК — Кримінальний кодекс України.

Закон № 1700 — Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII.

Закон № 987 — Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації» від 23.04.1991 р. № 987-XII.

Зазначимо, що особа, яка не подала декларацію, є державним службовцем, а не посадовою особою місцевого самоврядування. Але для нас це не має значення, оскільки як державні службовці, так і посадові особи місцевого самоврядування є суб’єктами декларування відповідно до Закону № 1700.

Звертаємо також вашу увагу на те, що йтиметься саме про кримінальне провадження. Тому тут слід додатково пояснити: при розгляді кримінального провадження на стадії судового розгляду є дві сторони: на стороні обвинувачення — прокуратура, а на стороні захисту — обвинувачений (далі — обвинувачувана, особа 1) (особа при розгляді кримінальної справи набуває цього статусу) та його захисник. При цьому обов’язок доказування лежить на стороні обвинувачення. Тобто прокурор зобов’язаний довести винність обвинуваченого за допомогою тих доказів, які були зібрані під час досудового розслідування.

Таким чином, цю справу ми будемо розглядати дещо в іншому форматі. Спочатку розглянемо позицію сторони захисту, потім сторони обвинувачення і насамкінець — власне рішення суду.

ПОЗИЦІЯ СТОРОНИ ЗАХИСТУ

Спершу слід навести ст. 3661 КК, аби було повне розуміння того, в чому ж обвинувачують особу 1.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 3661 КК подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченій Законом № 1700, або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації:

1) караються штрафом від 2500 тис. до 3000 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або

2) громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або

3) позбавленням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Зареєструйтесь

для того, щоб читати статтю повністю.

Зареєструватися

Вже зареєстровані? Увійти з паролем

електронна декларація, корупційне правопорушення, неподання декларації, умисне неподання, релігійні переконання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті