Спецперевірка для працівників нових директоратів

В обраному У обране
Друк
Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець"
Держслужбовець Вересень, 2018/№ 9
Законодавство, пов’язане з проведенням спеціальної перевірки, поширюється на осіб, які визначені в законі про запобігання корупції та порядку проведення спеціальної перевірки. Там все чітко розписано: категорії «А» і «Б». А як же бути з категорією «В», а саме посадами, які створені в нових директоратах? Чи проходить особа, яка виграла конкурс на посаду категорії «В», спеціальну перевірку відповідно до встановленого порядку?

Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII (ст. 56) (далі — Закон № 1700) передбачено, що стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується Національним агентством з питань запобігання корупції, проводиться спеціальна перевірка, у тому числі щодо відомостей, поданих особисто.

Примітка до ст. 56 Закону № 1700 визначає посади, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища.

Посадами, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, зокрема є посади, які належать до посад державної служби категорії «А» або «Б», а також посади керівників, заступників керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, їх апаратів та самостійних структурних підрозділів, керівників, заступників керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва або Севастополя, керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міста республіканського в Автономній Республіці Крим або обласного значення, району в місті, міста районного значення, а також посади, що підлягають заміщенню вищим офіцерським складом військовослужбовців.

Перелік посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків затверджено Рішенням № 2 НАЗК. Відповідно до цього Переліку до таких посад, зокрема, віднесено:

1. Посади Глави Адміністрації Президента України та його заступників.

2. Посади керівників та заступників керівників структурних підрозділів у складі самостійних структурних підрозділів центрального апарату Національного банку України.

3. Посади керівників та заступників керівників самостійних структурних підрозділів територіальних управлінь Державної судової адміністрації України.

4. Посади керівників державних підприємств, установ, організацій, інших суб’єктів господарювання державної форми власності та їх заступників, призначення яких здійснюється державними органами.

5. Посади державної служби, визначені структурою державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, у разі недоцільності утворення структурних підрозділів.

Організація проведення спеціальної перевірки у новоутворених державних органах до моменту утворення у таких органах відповідального структурного підрозділу покладається на Нацдержслужбу.

Претенденти на посади, стосовно яких спеціальна перевірка вже проводилася, під час призначення в порядку переведення на посаду до іншого державного органу, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування письмово повідомляють про це відповідному органу із зазначенням найменування органу, яким організовано проведення такої перевірки.

Отже, законодавчі норми та норми підзаконних актів не передбачають проведення спецперевірки для категорії «В». Посади цієї категорії у нових директоратах законодавчими нормами до зазначених списків не віднесено.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити