(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/23
Держслужбовець
Держслужбовець
Квітень , 2019/№ 4

Одноразове грубе порушення трудових обов’язків: нюанси застосування норми ст. 41 КЗпП

http://tinyurl.com/y4rfmwdw
В яких випадках і до кого застосовується норма п. 1 ст. 41 КЗпП, за якою трудовий договір може бути розірваний у разі одноразового грубого порушення трудових обов’язків керівником організації?

Згідно з п. 1 ст. 41 КЗпП трудовий договір може бути розірваний у разі одноразового грубого порушення трудових обов’язків керівником підприємства, установи, організації усіх форм власності (філіалу, представництва, відділення, іншого відокремленого підрозділу), його заступниками, головним бухгалтером підприємства, його заступниками, а також іншими службовими особами.

Перелік працівників, наведений у п. 1 ст. 41 КЗпП, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

На це звертає увагу Пленум Верховного Суду України у постанові «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.92 р. № 9 (далі — постанова № 9).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
грубе порушення трудових обов’язків, звільнення працівника, розірвання трудового договору, одноразове порушення, дисциплінарне стягнення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті