Реорганізація установи і звільнення працівників: коли індексація зберігається

В обраному У обране
Друк
Мирний Іван, експерт з питань трудового права
Держслужбовець Квітень, 2019/№ 4
У районному управлінні Пенсійного фонду проводиться реорганізація. Деякі працівники були звільнені з посад на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, а потім прийняті на роботу. Інших же звільнено за переведенням (п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП). Чи збережеться за прийнятими працівниками фіксована сума індексації, якщо підвищення заробітної плати не відбувається?

Насамперед зазначимо: ст. 36 КЗпП встановлює, що в разі зміни власника підприємства, а також реорганізації підприємства (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП.

Таким чином, згадана стаття (ст. 36) вказує на те, що у всіх перерахованих вище випадках звільнення працівників проводитися не повинно, якщо при цьому не відбувається скорочення чисельності або штату співробітників.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити