Відкриті дані — шлях України до міжнародної спільноти

В обраному У обране
Друк
Гапєєв Леонід, юрист
Держслужбовець Квітень, 2019/№ 4
Сучасні можливості використання інформаційних технологій є позитивною ознакою розвитку інформаційного суспільства в Україні. Не лише механізм електронних звернень громадян спрощує у часі взаємодію влади і громади. Тепер відкритість і прозорість у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування особливо втілюватиметься у життя завдяки «Плану дій з реалізації принципів Міжнародної хартії відкритих даних», затвердженому розпорядженням КМУ від 21 листопада 2018 року № 900-р. Яким чином цей План дій стосується роботи державних органів і які зміни найближчим часом торкнуться в цілому суспільства і держави на шляху інтеграції України до світової інформаційної спільноти? Про це та інше дізнаємося докладніше.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

План дій — План дій з реалізації принципів Міжнародної хартії відкритих даних, затверджений розпорядженням КМУ від 21 листопада 2018 року № 900-р.

Закон «Про доступ до публічної інформації» — Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року № 2939-VI.

План заходів — План заходів з реалізації Концепції розвитку електронного урядування в Україні, затверджений розпорядженням КМУ від 22 серпня 2018 року № 617-р.

Положення про набори даних — Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835.

Розпорядження № 686 — Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року № 686-р «Деякі питання приєднання до Міжнародної хартії відкритих даних».

По суті План дій являє собою своєрідну Дорожню карту відкритих даних на 2018–2020 роки, тобто комплексний план дій Уряду стосовно розвитку сфери відкритих даних. Це вже третя Дорожня карта відкритих даних, яку приймають в Україні.

Перша укладена 2016 року, коли ця сфера тільки почала розвиватися в нашій країні.

Друга Дорожня карта прийнята 2017 року, після того як Україна приєдналася до Хартії відкритих даних і втілювала основні принципи цього документа.

Нинішня, третя Дорожня карта відкритих даних є відображенням сталого розвитку цієї сфери. Її норми більш конкретизовані. Під час її підготовки були проведені обговорення з громадськими організаціями, що працюють із відкритими даними, та враховані думки експертів.

Як повідомляється на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua/blog/zatverdzheno) Дорожня карта відкритих даних підготовлена у співпраці Державного агентства з питань електронного урядування України та проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах», що фінансується USAID/UKAID та виконується у партнерстві з Фондом Євразія та Фондом Східна Європа.

Розглянемо основні ключові питання. Що являють собою відкриті дані в українському контексті діяльності державних органів?

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити