(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/27
Держслужбовець
Держслужбовець
Січень , 2019/№ 1

Відсутній на роботі... з повагою

http://tinyurl.com/y2xjlmgy
Без вагомих підстав не прийти на роботу не можна. Це знає кожен працівник. Невихід на роботу без поважних причин загрожує: як мінімум поясненням з начальством, як максимум — звільненням «за статтею» за прогул. Давайте ж розберемося, що таке прогул і які причини відсутності на роботі можна вважати поважними.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

КЗпП — Кодекс законів про працю України.

Трудові конфлікти виникають переважно в результаті порушення або недотримання працівниками покладених на них трудових обов’язків. Одним із найнесподіваніших сюрпризів для роботодавця є відсутність працівника на роботі без поважних причин. За такий проступок працівник може бути притягнений до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани або звільнення за прогул на підставі п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП.

При цьому прогулом визнається відсутність працівника на роботі як протягом усього робочого дня, так і більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.92 р. № 9).

Увага! Не може вважатися прогулом відсутність працівника на робочому місці за умови, що він є присутнім на підприємстві. Якщо працівник не залишив місця розташування підприємства, його не можна звільнити за прогул. До такого працівника можуть застосовуватися інші види дисциплінарного або громадського стягнення або впливу.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
відсутність працівника на роботі, поважні причини, прогул, звільнення за прогул, дисциплінарна відповідальність додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті