(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/27
Держслужбовець
Держслужбовець
Січень , 2019/№ 1

Електронні довірчі послуги: кому і що довірити

http://tinyurl.com/y6phx8eb
У листопаді минулого року набув чинності Закон № 2155, який замінив Закон України «Про електронний цифровий підпис» і, за задумом законотворців, здатен створити підґрунтя для розвитку вітчизняного ринку електронних послуг за кращими європейськими зразками. Надавати кваліфіковані електронні довірчі послуги можуть тепер компанії незалежно від форми власності або ФОП, дані про які містяться у спеціальному Довірчому списку. Що нового норми цього Закону принесли державним установам і органам місцевого самоврядування, розглянемо у цій статті.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Закон № 2155 — Закон України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII.

Порядок № 749 — Порядок використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності, затверджений постановою КМУ від 19.09.2018 р. № 749.

ЗАГАЛЬНІ НОРМИ

Що ж таке довірча послуга — послуга, що надається для забезпечення взаємодії двох чи більше суб’єктів, які довірили це право постачальнику послуги. Тобто це послуга посередника, який формує зв’язок між контрагентами, не втручаючись у їх відносини. Мета — «автоматизувати» взаємовідносини осіб та замінити печатки й купи паперових договорів.

Отже, Закон № 2155 регулює правові відносини, що виникають між юридичними, фізичними особами, суб’єктами владних повноважень у процесі надання, одержання електронних довірчих послуг.

Передбачається, що схема електронної ідентифікації буде встановлювати високий (використання кваліфікованих електронних підписів і печаток), середній (використання вдосконалених електронних підписів і печаток) або низький рівень довіри до використовуваних засобів електронної ідентифікації. Окремо наголошується, що постачальники електронних довірчих послуг повинні забезпечити доступність цих послуг і результатів їх надання для осіб з обмеженими можливостями.

Варто зазначити, що Закон № 2155 загалом інтегрує в собі всі попередні здобутки у сфері застосування електронного цифрового підпису (далі — ЕЦП), бо створює базу унікальних цифрових «ключів», які закріплені за кожним суб’єктом відносин. Зокрема, чинні сертифікати продовжуватимуть діяти ще два роки з моменту набрання чинності законом.

Законом № 2155 запроваджуються такі механізми, як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна позначка часу, реєстрована електронна доставка, інтероперабельність тощо:

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
електронні довірчі послуги, надання послуг, суб’єкти відносин, порядок використання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті