(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/27
Держслужбовець
Держслужбовець
Січень , 2019/№ 1

Нюанси адаптації на державній службі

http://tinyurl.com/y5nfxbgb
Одна з найпомітніших ознак того, що потрібно задуматися про систему адаптації, — це плинність кадрів, особливо коли цей рух носить масовий характер (причому може стосуватися не тільки нових співробітників, а й постійного персоналу), має певну закономірність і циклічність у часі.

Разом з тим, служби персоналу і керівництво часто-густо не приділяють уваги адаптації нових співробітників і персоналу в цілому. Як правило, керівники та спеціалісти служб персоналу у процесі управління персоналом концентрують увагу на доборі кадрів, проведенні оцінки, заходах підвищення кваліфікації, заохоченні тощо. Вважається, що новоприбулі в організацію кадри, які покидають її протягом перших двох-трьох місяців, цінності не представляють і на їх місце можна знайти інших.

Тому у різних установах процес адаптації можна порівняти з тим, як батьки вчать дітей плавати:

— одні підходять кардинально і «зіштовхують з човна посеред річки»: захоче жити — випливе!;

— інші для цієї мети наймають досвідчених професіоналів (визначають наставників), які точно знають, що потрібно робити, щоб навчитися плавати;

— треті пускають процес напризволяще, спостерігаючи з боку, як дитина борсається на мілководді: аби не потонула;

— четверті надягають рятувальний круг — головне, щоб безпечно, а що плавати не навчиться, так це неважливо, тримається на воді — і добре.

Адаптація та її види. Як правило, проблеми адаптації персоналу стосуються всіх установ чи організацій без винятку, але залежно від фази їх розвитку (створюється чи розвивається і розширюється) вони можуть бути менш або більш значущими і першочерговими. Адаптація є вельми важливою технологією управління людськими ресурсами, бо дає змогу соціалізувати державних службовців, тобто провести становлення особистості у колективі, засвоїти ними норми поведінки, цінності, установки та засоби ефективного спілкування.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
державна служба, державні службовці, адаптація персоналу, виробнича адаптація, професійна адаптація, соціальна адаптація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті