(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/27
Держслужбовець
Держслужбовець
Січень , 2019/№ 1

Депутат та сільський голова: взаємовідносини на фоні доручень

http://tinyurl.com/y4tye8cd
Чи може сільський, селищний, міський голова надавати доручення депутату, і як наслідок — контролювати його виконання?

Останнім часом до нашої редакції почали надходити запитання, які стосуються діяльності депутатів місцевих рад. До речі, питання, з якими до нас звертаються, носять різний характер, але так чи інакше стосуються взаємовідносин між депутатом та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, як то: чи може депутат бути членом декількох постійних комісій, чи може сільський, селищний, міський голова надавати доручення депутату, і як наслідок — контролювати його виконання тощо. Ми розуміємо, що здебільшого такі запитання виникають або у зв’язку з бажанням посилити вплив на депутатів, або як варіант — у штаті апарату ради та її виконавчих органів банально не вистачає фахівців, які б могли забезпечити належну діяльність всіх органів та «потягнути» виконання всіх тих повноважень, які станом на сьогодні передані ОМС.

Нагадаю, якщо ми говоримо про діяльність та повноваження депутата місцевої ради, то не обійтися без звернення щонайменше до двох законодавчих актів, які тією чи іншою мірою регламентують ці питання. Йдеться про Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР (далі — Закон № 280) та Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 р. № 93-IV (далі — Закон № 93).

Частиною 2 ст. 49 Закону № 280 визначено, що депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов’язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради. Якщо уважно почитати, то стає зрозумілим коло суб’єктів, які можуть надати доручення депутату місцевої ради, — це виборці, рада та її органи (якими в тому числі є постійні комісії ради).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
депутат, сільський голова, місцева рада, виконання доручення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті