(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/27
Держслужбовець
Держслужбовець
Січень , 2019/№ 1

З декрету — у відпустку для догляду: визначаємо дату

http://tinyurl.com/yy97pp77
Співробітниця установи перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, яка закінчується 11.01.2019 р. (п’ятниця). Згідно з листком непрацездатності працівниця повинна вийти на роботу 12.01.2019 р., тобто в суботу. Відразу після декрету жінка хоче піти у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. З якої дати потрібно оформити їй таку відпустку: з 12.01.2019 р. чи з 14.01.2019 р., якщо в установі субота і неділя є вихідними днями?

Стаття 179 КЗпП і ст. 18 Закону про відпустки надають право жінці після «декретної» відпустки піти у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Це соціальна відпустка. За бажанням жінки вона може бути надана їй повністю або частково в межах установленого періоду. Працівниця може неодноразово переривати цю відпустку, приступати до роботи, а потім знову оформляти відпустку, якщо виникла така необхідність.

Що із цього випливає? Законодавство не вимагає, щоб відпустка для догляду за дитиною до 3 років оформлялася безпосередньо після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Відпустка для догляду за дитиною може бути оформлена за бажанням працівниці з будь-якого дня.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 років, оформлення відпустки, визначення дати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті