(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
17/27
Держслужбовець
Держслужбовець
Січень , 2019/№ 1

«Самовільна» відпустка — шлях до звільнення

http://tinyurl.com/y4rq9rpr
Трудові відносини ніколи не були простими, особливо якщо враховувати законодавство в цій сфері (погодьтеся, воно вимагає оновлення та адаптування під умови сьогодення). Тим не менш іншого поки що в нас немає. Отже, маємо дотримуватися тих норм, які є, якщо вони навіть здаються нам нелогічними чи застарілими. Зокрема, дуже часто виникають непорозуміння між роботодавцем та працівником на фоні того, що працівник намагається втілити в життя ті «прийоми», які по факту не спрацьовують, наприклад, такий, як надіслати заяву про надання відпустки на електронну пошту роботодавця, перебуваючи взагалі в іншій державі. Чи можливо це і чим це може закінчитися для працівника, читайте у цій статті.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

КЗпП — Кодекс законів про працю України.

ЦПК — Цивільний процесуальний кодекс України.

ЦК — Цивільний кодекс України.

Закон № 393 — Закон України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР.

Щоб бути більш переконливими в нашій позиції про необхідність дотримуватися норм чинного законодавства, ситуацію, яку було анонсовано в преамбулі, розглянемо на прикладі однієї реальної судової справи (справа № 686/21222/16-ц).

СУТЬ СПРАВИ

Справу розглядав Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду.

Учасники справи:

позивач — ОСОБА_4;

представник позивача — ОСОБА_5;

відповідач — Будинок тимчасового перебування громадян, які втратили зв’язок із сім’ями, «Центр реабілітації бездомних (безпритульних) «Промінь надії»;

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, — Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради.

У попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження було розглянуто касаційну скаргу ОСОБА_4, яка подана ОСОБА_5, на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 26.04.2017 та ухвалу Апеляційного суду Хмельницької області від 02.06.2017.

У жовтні 2016 року ОСОБА_4 звернувся до суду із позовом до Будинку тимчасового перебування громадян, які втратили зв’язок із сім’ями, «Центр реабілітації бездомних (безпритульних) «Промінь надії», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, — Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Позовна заява ОСОБА_4 мотивована тим, що у листопаді 2008 року він був прийнятий на посаду соціального працівника до Будинку тимчасового перебування громадян, які втратили зв’язок із сім’ями, «Центр реабілітації бездомних (безпритульних) «Промінь надії». 09.08.2016 згідно з наказом № 57 його було звільнено з 25.07.2016 із займаної посади за тривалі прогули без поважних причин у період з 25.07.2016 по 09.08.2016 на підставі п. 4 ст. 40 КЗпП.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
звільнення працівника, розірвання трудового договору, подання заяви, надсилання на електронну пошту, прогул, надання відпустки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті