(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
19/27
Держслужбовець
Держслужбовець
Січень , 2019/№ 1

Компенсація за частину відпустки без звільнення: можна, але обережно

Коментар до листа Держпраці від 20.09.2018 р. № 4440/4/4.1-315-18

У листі, що коментується, Держпраці заявляє, що заміна щорічної відпустки грошовою компенсацією є порушенням трудового законодавства, зокрема ст. 80 і 83 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. (далі — КЗпП), ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). За таке порушення роботодавцеві «світить» штраф у розмірі однієї мінімальної заробітної плати згідно з абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП (наразі — 3723 грн.), а посадовим особам — адмінштраф на підставі ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-Х. У загальному випадку розмір адмінштрафу становить від 510 до 1700 грн.

У ситуації, коли йдеться про те, щоб повністю замінити щорічну відпустку виплатою грошової компенсації, «трудовики» дійсно праві. Це поза законом.

Але якщо ми говоримо про грошову компенсацію частини щорічної відпустки в період трудових відносин між працівником і роботодавцем (тобто без звільнення), то цей варіант цілком уписується в норми чинного законодавства, що неодноразово підтверджувало Мінсоцполітики у своїх листах. Щоправда, замінити працівникові відпустку грошима вийде лише при виконанні певних умов.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
щорічна відпустка, грошова компенсація, порушення законодавства, адміністративна відповідальність додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті