(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
24/27
Держслужбовець
Держслужбовець
Січень , 2019/№ 1

Хвороба несподівано нагрянула… після закінчення зміни

Коментар до листа Фонду соцстрахування від 10.09.2018 р. № 6-14/Н-1231з-1589

Ситуація цілком життєва для працівників із підсумованим обліком робочого часу: вийшовши на роботу за графіком змінності, працівник відчув, що захворює. Допрацювавши зміну до кінця, він звертається до лікаря. І тут (якщо працівник дійсно захворів, а не йому здалося) можливі два варіанти. Пояснимо.

Пунктом 2.6 Інструкції про порядок видачі документів, які засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455 (далі — Інструкція № 455), визначено: особам, які звернулися за меддопомогою і визнані непрацездатними після закінчення робочого дня, лікарняний лист може видаватися, за їхньої згоди, з наступного календарного дня.

Тобто якщо працівник прийшов до лікаря і (1) розповів йому, що сьогодні працював, (2) лікар, у свою чергу, запропонував працівникові відкрити лікарняний лист наступним календарним днем, і (3) працівник погодився на це, то отримуємо «на виході» ось таку красиву ситуацію. За відпрацьований день працівникові буде нарахована зарплата, далі, на підставі листка непрацездатності, оплата перших п’яти днів за рахунок коштів роботодавця і з 6-го дня — допомога по тимчасовій непрацездатності.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
закінчення робочого дня, листок непрацездатності, лікарняні додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті