Види порушень антикорупційного законодавства

В обраному У обране
Друк
Гекалюк Роман, завідувач Сектору з питань запобігання та виявлення корупції — голова Комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України
Держслужбовець Червень, 2019/№ 6
Розгляд приписів Національного агентства з питань запобігання корупції про проведення службових розслідувань засвідчує довільне трактування та невмотивоване застосування посадовцями цієї інституції (далі — НАЗК) поняття «правопорушення, пов’язане з корупцією». Ця стаття допоможе розібратися у поняттях: корупційне правопорушення, правопорушення, пов’язане з корупцією, порушення Закону України «Про запобігання корупції».

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

ККУ — Кримінальний кодекс України.

КУпАП — Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Закон України «Про запобігання корупції» — Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII.

Очевидно, що вільне тлумачення базового поняття зумовлює безладне виконання приписів Національного агентства з питань запобігання корупції в частині службових розслідувань причин виявлених порушень.

Отже і реакція на припис залежить від волі (інтелекту, моралі, натхнення, настрою тощо) особи (керівника чи органу), що отримує припис на розгляд.

Тому реагування на припис переважно зводиться до випробуваних, перевірених сценаріїв:

— відмова у проведенні службового розслідування;

— удаване виконання припису НАЗК шляхом формального провадження службового розслідування;

— повне дублювання (бездумне переписування) припису НАЗК до Акта службового розслідування — без критичного осмислення причин того чи іншого порушення та без жодних пропозицій щодо запобігання таким ситуаціям у подальшому.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити