Хвороба VS відпустка

В обраному У обране
Друк
Огай Олена, експерт з питань оплати праці
Держслужбовець Червень, 2019/№ 6
У відпустці кожен прагне оздоровитися. Але, на жаль, так виходить не завжди. Замість красивого загару іноді до відпускників «липне» недуга. Підсумок: відпустка «згоріла» — настрій на нулі. Що робити? Хворому відпускникові не варто засмучуватися, відпустка не «згорає». А ось перед роботодавцем стоїть складніше завдання: улагодити усі формальності з документами, фінансами, звітами і, найголовніше, не порушити права працівника. Про те, як це зробити, читайте в цій статті.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

КЗпП — Кодекс законів про працю.

Закон про відпустки — Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР.

Закон № 796 — Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII.

Порядок № 1266 — Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26 вересня 2001 р. № 1266.

КОЛИ ВІДПУСТКА НЕ «ЗГОРАЄ»

Розпочнемо з головного: у разі тимчасової непрацездатності працівника, підтвердженої в установленому порядку, щорічна відпустка (основна, додаткова) переноситься на інший період або подовжується (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки і ч. 2 ст. 80 КЗпП).

Аналогічним чином подовжується або переноситься у разі хвороби працівника додаткова відпустка на дітей, яка надається на підставі ст. 19 Закону про відпустки (ч. 7 ст. 20 Закону про відпустки).

Крім того, при визначенні тривалості відпустки не враховуються дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку (ст. 78 КЗпП).

Таким чином, працівник, який захворів у відпустці, зможе і боліти, і відпочити (трохи пізніше).

Але повинні дотримуватися (одночасно) дві умови:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити