(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/24
Держслужбовець
Держслужбовець
Травень , 2019/№ 5

Усиновлювач та усиновлюваний працюють в одній установі. Що з порушенням обмеження?

http://tinyurl.com/y25potum
Селищний голова три роки тому усиновив дитину особи, з якою одружився. У цьому році ця дитина була прийнята на роботу в селищну раду керівником комунального підприємства. Чи має ця особа право працювати начальником цього підприємства? За Статутом воно підпорядковується безпосередньо селищному голові. Водночас голова з усиновленою особою спільне господарство не ведуть. Чи поширюється обмеження щодо спільної роботи близьких осіб в органах місцевого самоврядування на таку ситуацію? (Харківська обл.)

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII (далі — Закон № 1700) обмеження щодо роботи близьких осіб (ст. 27 Закону № 1700) не поширюється, зокрема, на депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, але поширюється на інших посадових осіб місцевого самоврядування.

Близькими особами для цілей зазначеного Закону є особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом, зазначеним вище (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких із суб’єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також — незалежно від зазначених умов — чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб’єкта.

Тобто відповідно до Закону № 1700 зазначені особи не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам. Особи, які претендують на зайняття посад, зобов’язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
Усиновлювач та усиновлюваний, порушення обмеження, обмеження щодо спільної роботи близьких осіб, Закон України «Про запобігання корупції» додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті