Огляд аналізу діяльності уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції*

В обраному У обране
Друк
Держслужбовець Травень, 2019/№ 5
Відповідно до вимог пункту 11 частини першої статті 11 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції (далі — Національне агентство) здійснило аналіз ефективності діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції за 2018 рік у міністерствах, центральних органах виконавчої влади та інших державних органах. Метою аналізу є отримання всебічних, об’єктивних даних щодо реального стану організації роботи уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції в державних органах.

* За матеріалами аналізу НАЗК ефективності діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції в міністерствах, центральних органах виконавчої влади та інших державних органах за 2018 рік. — Прим. ред.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Закон — Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII.

Типове положення, постанова № 706 — Типове положення про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затверджене постановою Кабінету Міністрів України «Питання запобігання та виявлення корупції» від 04.09.2013 р. № 706.

Методичні рекомендації — Методичні рекомендації щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, затверджені рішенням Національного агентства від 06.07.2017 р. № 286.

Порядок — Порядок перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затверджений рішенням Національного агентства від 06.09.2016 р. № 19.

І. Забезпечення утворення (визначення) уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції в структурі державного органу

Відповідно до абзаців першого та другого пункту 3 постанови № 706 керівники міністерств, інших органів виконавчої влади з урахуванням вимог Типового положення утворюють (визначають) і забезпечують функціонування уповноваженого підрозділу в межах загальної чисельності працівників їх апаратів.

Згідно з пунктом 1 Типового положення уповноважений підрозділ (уповноважена особа) з питань запобігання та виявлення корупції утворюється (визначається) в порядку, визначеному законодавством. Уповноважена особа визначається у разі недоцільності утворення, зокрема, в органі виконавчої влади уповноваженого підрозділу з огляду на структуру, чисельність працівників, у тому числі тих, які є суб’єктами декларування, а також обсяг, характер і складність роботи.

Відповідно до пункту 6 Типового положення втручання у діяльність уповноваженого підрозділу під час здійснення ним своїх повноважень, а також покладення на уповноважений підрозділ обов’язків, що не належать або виходять за межі його повноважень чи обмежують виконання покладених на нього завдань, забороняється.

Проте відповідно до отриманої інформації в окремих державних органах дотепер не виконано вимоги постанови № 706, а саме:

функції запобігання та виявлення корупції поєднано з іншими функціями, зокрема: внутрішніх розслідувань та державного фінансового моніторингу; проведення люстрації; взаємодії з правоохоронними органами; власної безпеки; управління персоналом;

взагалі не утворено (не визначено) уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції;

не приведено у відповідність до постанови № 706 назви підрозділів із запобігання та виявлення корупції.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити