(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/24
Держслужбовець
Держслужбовець
Травень , 2019/№ 5

Робота у відпустці: нюанси правомірності надання послуг

http://tinyurl.com/yyw8xe99
Працівник, який здійснює функції обслуговування в державному органі, бажає скористатися щорічною основною відпусткою з 01.07.2019 р. тривалістю 14 календарних днів. Під час пере бування у такій відпустці він згоден надавати послуги за цивільно-правовим договором, укладеним між ним та організацією, в якій він працевлаштований. Чи може цей працівник здійснювати таку діяльність за цивільно-правовим договором під час щорічної основної відпустки? (Хмельницька обл.)

На працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, не розповсюджуються норми і обмеження державної служби, а тому для відповіді на запитання треба чітко розмежувати договори за Цивільним кодексом України (далі — ЦКУ) та Кодексом законів про працю України (далі — КЗпП).

Так, договір про надання послуг укладають саме за ЦКУ. У разі укладання такого договору виконавець повинен надати послугу, за що він отримає винагороду від замовника (ст. 901 ЦКУ). Підкреслимо, що сторони є вільними в укладанні такого договору (ст. 627 ЦКУ). При цьому на виконавця не поширюється трудове законодавство, зокрема, норми КЗпП. Так, виконавець, з яким уклали договір про надання послуг, не зобов’язаний дотримуватися внутрішнього трудового розпорядку, колективного договору організації-замовника. Також такий виконавець не може скористатися гарантіями, передбаченими КЗпП, зокрема відпустками.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
Робота у відпустці, надання послуг у відпустці, послуги за цивільно-правовим договором додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті