(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/24
Держслужбовець
Держслужбовець
Травень , 2019/№ 5

Звільнення у відпустці для догляду за дитиною

http://tinyurl.com/y5jdsv72
Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, вирішила звільнитися. Під час перебування в соціальній відпустці жінка не працювала. Як правильно звільнити таку особу і провести з нею розрахунок? (Чернігівська обл.)

Спершу зазначимо, що такого звільнення не потрібно боятися: порушення трудового законодавства в цьому немає. Пояснимо чому.

КЗпП забороняє звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (шести років — за наявності медвисновку), одиноких матерів за наявності дітей віком до 14 років або дитини-інваліда, з ініціативи власника (ч. 3 ст. 184). Виняток — випадки повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення цих категорій працівників з обов’язковим їх працевлаштуванням.

А ось звільнити за власним бажанням або за угодою сторін жінок, які належать до зазначених вище категорій, у тому числі й вашу працівницю, можна. Підтвердження цьому знаходимо в листі Мінпраці від 23.01.2007 р. № 13/13/116-07.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
Звільнення у відпустці, відпустка для догляду за дитиною, звільнення за власним бажанням додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті