(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
17/24
Держслужбовець
Держслужбовець
Травень , 2019/№ 5

Працівниця своєчасно не скористалася соціальною відпусткою на дітей

http://tinyurl.com/y5tcq7fb
В установі уже 20 років працює жінка, яка має дитину 2001 року народження. У 2005 році в неї помер чоловік, відтоді жінка так і не вийшла заміж. У червні 2019 року працівниця як одинока мати бажає скористатися соціальною додатковою відпусткою на дітей, права на яку не заявляла жодного разу до цього часу. Чи має вона на це право, оскільки в липні її дитині виповниться 18 років? Якщо так, то за який період надавати таку відпустку? (Закарпатська обл.)

На перший погляд ситуація виглядає заплутаною. Тим більше, що нормативна база (зокрема, ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон № 504) не надає змогу її розв’язати без зайвого клопоту.

Працівниці, які є одинокими матерями, зокрема до такої категорії осіб належить і вдова, мають право на соціальну додаткову відпустку на дітей. За зазначеною підставою відпустку надають до досягнення дитиною повноліття, тобто у загальному випадку — 18 років (лист Мінпраці від 14.04.2008 р. № 235/0/15-08/13).

Чи є перешкодою для отримання такої відпустки у 2019 році той факт, що цього року її дитині виповниться 18 років? Ні. Працівниця може скористатися соціальною додатковою відпусткою як одинока мати у 2019 році.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
соціальна відпустка, додаткова відпустка на дітей додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті