(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
19/24
Держслужбовець
Держслужбовець
Травень , 2019/№ 5

Переведення на легшу роботу & звільнення працівника за прогул

http://tinyurl.com/y4x3v5xu
Після хвороби працівник приніс медичний документ, в якому рекомендовано перевести цього працівника на легшу роботу. Роботодавець не надав місце «полегшеної» роботи, а працівник у зв’язку із цим вирішив не з’являтися в установі. Чи правомірні дії роботодавця та працівника? Чи слід працівника звільнити за прогул? (Донецька обл.)

Шкода, але на практиці непоодинокими є випадки, коли після важкої хвороби працівник приносить медичний документ, в якому рекомендують перевести цього працівника на легшу роботу. Таким документом може бути висновок медико-соціальної експертної комісії, висновок лікарсько-консультаційної комісії або листок непрацездатності. Тут не обійтись без ст. 170 Кодексу законів про працю України № 322-VIII (далі — КЗпП).

Добре, коли роботодавець може зменшити навантаження на працівника шляхом переведення на іншу роботу, менш «пильну». У такому разі для того, щоб перевести працівника на легшу роботу, необхідно:

— запропонувати йому таке місце роботи;

— у разі згоди працівника — отримати від нього заяву про переведення на легшу роботу, до якої він додає медичний висновок. Справа у тому, що ст. 170 КЗпП передбачає, що це переведення відбувається лише за згодою працівника. Вторить цьому і ч. 1 ст. 32 КЗпП. А заява від нього якраз і слугуватиме підтвердженням його згоди на переведення на легшу роботу. У заяві працівник зазначає роботу та термін переведення на неї;

— видати наказ про переведення працівника на легшу роботу, з яким ознайомити такого працівника під підпис.

Якщо переведення тимчасове, то запис до трудової книжки не вносять. І навпаки — у разі переведення працівника на легшу роботу на постійній основі у його трудовій книжці здійснюють запис: «Переведено на посаду секретаря».

Лукавити у такій справі не слід, адже вона легко може дійти до судових інстанцій. З цим опосередковано погоджується і Мінсоцполітики: не можна відправляти працівника у відпустку без збереження заробітної плати на строк переведення на легшу роботу, установлений медичними рекомендаціями. Разом із тим, на нашу думку, щорічною відпусткою або соцвідпусткою на дітей (у разі права на них) у зазначений період працівник скористатися зможе. І це певний вихід для тих роботодавців, яким складно підібрати легшу роботу!

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
переведення на легшу роботу, звільнення за прогул додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті