Нюанси звільнення заступника голови МДА у зв’язку з припиненням повноважень голови адміністрації*

В обраному У обране
Друк
Держслужбовець Травень, 2019/№ 5
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до районної державної адміністрації Вінницької області про визнання протиправним та скасування розпорядження.

* Назва матеріалу редакційна. У матеріалі наведені рішення окружного адміністративного суду та постанова апеляційного адміністративного суду. — Прим. ред.

Витяг із рішення окружного адміністративного суду у справі № 802/2081/18-а

<...>

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до районної державної адміністрації Вінницької області про визнання протиправним та скасування розпорядження.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач вказує, що 23.05.2018 головою районної державної адміністрації прийнято розпорядження від 23 травня 2018 року, яким вирішено звільнити ОСОБА_1 з посади заступника голови районної державної адміністрації з 24.05.2018 у зв’язку з припиненням повноважень голови районної державної адміністрації з виплатою грошової компенсації за 30 календарних днів невикористаної основної відпустки.

Позивач вважає, що прийнятим розпорядженням порушено його права та гарантії, передбачені законодавством щодо отримання вихідної допомоги.

<...>

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 був призначений на посаду заступника голови райдержадміністрації розпорядженням голови райдержадміністрації 20.05.2014 № 57-к, склав присягу державного службовця, і йому було присвоєно 11 ранг державного службовця, що підтверджується записом у трудовій книжці.

<...>

При цьому 27 листопада 2017 року у зв’язку із набранням чинності 15 листопада 2017 року Законом України від 09.11.2017 № 2190-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби», яким внесено зміни до Закону України «Про державну службу» стосовно непоширення його дії на голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, відповідно до ч. 3, 4 ст. 32 Кодексу законів про працю України позивача повідомлено під розпис про зміну істотних умов праці.

Розпорядженням Президента України № 35/2018-рп від 23.02.2018 «Про призначення ОСОБА_2 головою РДА Вінницької області» ОСОБА_2 був призначений головою райдержадміністрації.

14.05.2018 ОСОБА_1 на ім’я голови РДА Вінницької області ОСОБА_2 подав заяву про припинення повноважень заступника голови РДА.

23.05.2018 згідно з поданою заявою та відповідно до ст. 10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. 24 Закону України «Про відпустки» за погодженням з обласною державною адміністрацією від 22.05.2018 за № 01.01-70/2959 головою райдержадміністрації видано розпорядження № 15-рк «Про звільнення ОСОБА_1», яким вирішено звільнити ОСОБА_1 з посади заступника голови районної державної адміністрації з 24.05.2018 у зв’язку з припиненням повноважень голови районної державної адміністрації з виплатою грошової компенсації за 30 календарних днів невикористаної основної відпустки.

Не погоджуючись з прийнятим розпорядженням в частині підстав звільнення, а саме вважаючи, що належною підставою для його звільнення слід вказати п. 5 ч. 1 ст. 41 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України), а саме у зв’язку з припиненням його повноважень, а також зазначивши про необхідність виплати компенсації за невикористану основну щорічну відпустку та вихідної допомоги відповідно до ст. 44 КЗпП України, вважає, що відповідачем порушено його права та гарантії, передбачені законодавством щодо отримання вихідної допомоги, в зв’язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

<...>

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог суд керується наступним.

Згідно з преамбулою Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 09.04.1999 № 586-XIV, відповідно до Конституції України (254к/96-ВР) цей Закон визначає організацію, повноваження та порядок діяльності місцевих державних адміністрацій.

Згідно із частинами першою і другою статті 8 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 09.04.1999 № 586-XIV місцеві державні адміністрації очолюють голови відповідних місцевих державних адміністрацій. Голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на строк повноважень Президента України.

Так, відповідно до пункту 3 частини першої статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, голови місцевих державних адміністрацій призначають на посади та звільняють з посад своїх заступників, керівників структурних підрозділів відповідно до статей 10 та 11 цього Закону.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити