Світська-держава-духовна: де розумна межа?

В обраному У обране
Друк
Піддубчак Ольга, кандидат наук з державного управління, Президент ВГО "ЕЛІТА ДЕРЖАВИ"
Держслужбовець Травень, 2019/№ 5
Світ змінюється дуже швидко. І те, що зранку було актуальним знанням, увечері потребує уточнень. І чим глобальніше тема, тим повільніше доходять такі знання — через мову, відмінність культур, небажання зрозуміти світогляд іншої людини. Наприклад, останні дослідження довели, що найбільшою довірою у громадян в Україні користуються релігійні інституції. Або нові підходи до того, що релігійні інституції в сучасному суспільстві слід розглядати не лише як місця для здійснення релігійного культу, але й як частину організованого громадянського суспільства із відповідними соціальними функціями виховання, просвітництва, благодійності тощо.*

* Інформаційні матеріали підготовлені до чергового засідання постійно діючого Круглого столу «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин» 26 квітня 2018 року за сприяння Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. [Електронний ресурс]. – 2018. – Режим доступу до ресурсу: kompkd.rada.gov.ua/uploads/documents/32007.pdf.

Тому недаремно так цінуються такі інтелектуальні фахові обговорення, де можна почути думку науковців, духовенства, громадських діячів, державних службовців, митців.

Кожен із нас розуміє, що сьогодні українське суспільство, з огляду на активні події, що відбуваються всередині країні, а зокрема у релігійному середовищі, потребує фахових дискусій на відповідну тематику. Бо саме у цивілізованому діалозі вибудовуються істина та порозуміння.

12 квітня 2019 року відбулася саме одна з таких, на нашу думку, непересічних та актуальних зустрічей під назвою «Світська-Держава-Духовна: Де розумна межа? В чому цінність для народу?».

Вважається, що держава має бути світська, а інститути релігії — відокремлені від неї.

З іншого боку — церква має сприяти зміцненню держави у духовному та культурному розвитку її громадян.**

** Про свободу совісті та релігійні організації: Закон України № 25 від 23.04.91 р. [Електронний ресурс] // ВВР. − 1991. − № 988-XII. − ст. 283 – Режим доступу: zakon.rada.gov.ua/laws/show/987-12

Як визначити цю розумну межу в сучасному світі? Якою має бути взаємодія держави і церкви? Як складаються відносини релігійних інституцій та держави в різних країнах світу в умовах сучасних трансформацій?

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити