Перезавантаження перезавантаження, або Що змінилось на державній службі (продовження)

В обраному У обране
Друк
Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець"
Держслужбовець Листопад, 2019/№ 11
У минулому випуску «Держслужбовця»* ми розпочали огляд змін, які було внесено до законодавства про державну службу Законом про перезавантаження влади, який набув чинності 25.09.2019 р. Тож давайте продовжимо розбиратися у змінах в організації діяльності держслужбовців.

* Шановні читачі, у статті «Перезавантаження перезавантаження, або Що змінилось на державній службі», що була опублікована у «Держслужбовці» № 10 за жовтень 2019 року, була допущена технічна помилка. На с. 14 перелік посад, які віднесено до категорії «Б», слід вважати таким:

керівники та заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення;

керівники державної служби у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення;

керівники та заступники керівників структурних підрозділів державних органів незалежно від рівня юрисдикції таких державних органів. — Прим. ред.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Закон № 117 — Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» від 19.09.2019 р. № 117-IX.

Закон № 889 — Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889.

СТРОКОВЕ ПРИЗНАЧЕННЯ І ВИПРОБУВАННЯ

За загальним принципом Закон № 889 визначає, що призначення на посаду державного службовця здійснюється безстроково, крім випадків, визначених цим та іншими законами України. У минулій редакції Закону їх було два, але зараз Закон № 117 вніс свої корективи.

Так, строкове призначення на посаду здійснюється у разі:

1) призначення на посаду державної служби категорії «А» — на п’ять років, якщо інше не передбачено законом, з правом повторного призначення без обов’язкового проведення конкурсу на ще один строк або переведення на рівнозначну або нижчу посаду до іншого державного органу;

2) заміщення посади державної служби на період відсутності державного службовця, за яким відповідно до цього Закону зберігається посада державної служби;

3) необхідності забезпечення організації та виконання завдань, що мають тимчасовий характер, з укладанням контракту про проходження державної служби (на посади державної служби категорій «Б» і «В»).

Зверніть увагу на те, що чисельність посад державної служби в державному органі, на які здійснюється строкове призначення, не може перевищувати 7 відсотків загальної штатної чисельності посад державної служби в державному органі.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити