Перезавантаження перезавантаження, або Що змінилось на державній службі

В обраному У обране
Друк
Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець"
Держслужбовець Жовтень, 2019/№ 10
«Інноваційний» Закон про перезавантаження влади набув чинності 25.09.2019 р. Його норми, що, зокрема, стосуються вступу, проходження і припинення держслужби, внесли чимало непорозуміння у зарегульовану систему роботи державних службовців. Тож давайте розберемося, що саме змінилося в організації діяльності держслужбовців саме зараз, а що зміниться з 2020 року.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Закон № 117 — Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» від 19.09.2019 р. № 117-IX.

Закон № 889 — Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Частину першу статті 2 доповнено пунктом 51, який визначає, що професійний розвиток — це безперервний, свідомий, цілеспрямований процес особистісного та професійного зростання, що базується на інтеграції знань, умінь і компетентностей.

Перелік посад працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, тепер не затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, лише КМУ визначає критерії переліку цих посад.

Зверніть увагу, що зазначені критерії, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 року № 271, змін не зазнали, а тому змінювати підходи до цих посад поки що не потрібно.

Посади державної служби в державних органах відтепер мають поділятися на категорії та підкатегорії залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень, змісту роботи та її впливу на прийняття кінцевого рішення, ступеня посадової відповідальності, необхідного рівня кваліфікації та професійних компетентностей державних службовців. Зверніть увагу на те, що визначення підкатегорій посад державної служби та прирівняння посад державної служби проводиться Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби. Наразі такого поділу не відбулося, а тому чекаємо на новації.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити