Виплачуйте відпускні за 3 календарних дні до початку відпустки

Кравченко Дар’я, експертка з питань оплати праці
Держслужбовець Листопад, 2019/№ 11
В обраному У обране
Друк
Коментар до листа Мінсоцполітики від 02.10.2019 р. № 1432/0/206-19

Стаття 115 КЗпП свідчить: заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки. Аналогічна норма міститься й у ст. 21 Закону про відпустки.

Ось лишень які саме дні (робочі або календарні) потрібно враховувати при виплаті відпускних, жодна з норм не уточнює.

Ми завжди дотримувалися думки, що відпускні потрібно виплачувати не пізніше ніж за три календарних дні до початку відпустки. Адже такі виплати є різновидом заробітної плати, а отже, до них повинні застосовуватися принципи визначення строків, передбачених частинами першою та другою ст. 115 КЗпП. Зокрема, граничний строк виплати встановлюється в календарних днях, а якщо день виплати припадає на вихідний, то відпускні потрібно виплатити напередодні. Така ж позиція звучала й у листі Мінпраці від 26.06.2009 р. № 155/13/116-09. У цьому документі так само відзначалося, що строк виплати відпускних потрібно визначати в календарних днях. Проте деякі кадровики вважають за краще перестрахуватися і налаштовують на виплату відпускних за 3 робочих дні до початку відпустки. Вони посилаються на те, що частина перша ст. 115 КЗпП вимагає виплачувати заробітну плату в робочі дні. Отже, й розрахувати строки потрібно в робочих днях. Як же бути? У листі від 02.10.2019 р. № 1432/0/206-19, що коментується, фахівці Мінсоцполітики нарешті поставили крапку в цьому питанні. На їхній погляд, відраховувати триденний строк для виплати заробітної плати за час відпустки потрібно в календарних днях!

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд