Теми статей
Обрати теми

Спецперевірка та медична довідка за формою № 133/о

Мацокін Андрій, головний редактор всеукраїнського видання «Держслужбовець» і спецвипуску «Юридичні практики»
Держслужбовець Грудень, 2020/№ 12
Друк
У зв’язку з проведенням місцевих виборів певна кількість посадових осіб ОМС будуть проходити спецперевірку. У переліку документів, що містить Порядок проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затверджений постановою КМУ від 25 березня 2015 року № 171, є медична довідка про стан здоров’я за формою, яка затверджена МОЗ, щодо перебування на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров’я. Медична установа відмовляється надавати таку довідку за формою № 133/о, мотивуючи тим, що її скасували! Підкажіть, що робити у цій ситуації? Яку довідку потрібно подавати для проходження спецперевірки? Чи потрібно її подавати взагалі?

Так, ця довідка скасована у зв’язку із втратою чинності відповідним наказом МОЗ, що її затверджував.

На жаль, Порядок проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затверджений постановою КМУ від 25 березня 2015 року № 171, на сьогодні вже застарів і містить багато неузгодженостей. Водночас іншого нормативного документа ми не маємо, а тому будемо виконувати його приписи!

Перевірка МОЗ чи відповідним структурним підрозділом обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації відомостей про стан здоров’я претендента на посаду (в частині перебування на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров’я) є частиною спецперевірки. А тому ми знайшли роз’яснення МОЗ, датоване ще 2017 роком, і наводимо його тут.

«У зв’язку з численними зверненнями МОЗ України надає роз’яснення щодо дійсності медичних довідок форми № 133/о, необхідних для проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

На сьогодні медичний огляд та спеціальна перевірка здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 171 «Про затвердження Порядку проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, і внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі — Постанова), яка регламентує надання відомостей про стан здоров’я зазначеної категорії осіб стосовно перебування на психіатричному та наркологічному обліках.

З огляду на те, що затверджена наказом МОЗ України від 30 липня 2012 року № 578 «Про порядок проведення медичного огляду та спеціальної перевірки особи, яка претендує на зайняття посади, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21 серпня 2012 року за № 1405/21717, медична довідка (форма № 133/о) була значно ширшою за змістом, оскільки враховувала, окрім передбачених Постановою відомостей про стан здоров’я (у частині перебування на психіатричному та наркологічному обліках), комплексність огляду, вимога стосовно подання кандидатами зазначеної довідки суперечило законодавству.

З огляду на вищевказане, для проведення спеціальної перевірки відомостей про стан здоров’я у межах законодавства необхідним є подання, окрім передбачених Постановою переліку інших документів, копій медичної довідки про проходження обов’язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів, затвердженої наказом МОЗ України від 17 січня 2002 року № 12, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01 лютого 2002 року за № 94/6382, та сертифіката про проходження профілактичного наркологічного огляду, затвердженого наказом МОЗ України від 28 листопада 1997 року № 339, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 грудня 1997 року за № 586/2390.»

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі