Співбесіда з керівником: як і що оцінювати в кандидатах

В обраному У обране
Друк
Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець", Перерва Аліна, експерт з питань управління персоналом
Держслужбовець Травень, 2020/№ 5
Зазвичай керівник установи чи організації зустрічається з кандидатами, які вже пройшли конкурсний відбір і співбесіду і, на думку комісії, відповідають основним вимогам вакансії. Щоб до вас приходили дійсно гідні кандидати, доручіть службі персоналу розробити, а потім затвердити документи, що регламентують пошук і відбір нових співробітників. Завдання керівника — прийняти остаточне рішення, чи підходить людина для роботи в організації. З’ясувати це можна під час особистої зустрічі.

ЗАВДАННЯ СПІВБЕСІДИ

Якщо ви сильно зацікавлені в конкретному фахівці (особливо якщо ви переманюєте його з іншого місця роботи), перед вами стоїть завдання «продати» йому нову посаду і компанію.

У цьому разі початок бесіди можна дещо продовжити, щоб створити доброзичливу атмосферу. Доречно буде не тільки ставити загальні запитання, а й, наприклад, пожартувати. Усмішка, кивки головою або кілька відповідей «так» скажуть вам про те, що встановлений позитивний контакт. Після чого ви можете озвучити мету зустрічі (зазвичай і без того ясну) і скільки плануєте приділити кандидату часу. Далі можна переходити до змістовних запитань.

Якщо ви інтерв’юєте свого потенційного безпосереднього підлеглого, ваше завдання — скласти власну думку про кандидата, не спираючись на оцінки і рекомендації інших. Тому ще раз особисто упевніться в наявності у нього необхідних ділових і особистісних якостей. Звертайте увагу, наскільки вам комфортно спілкуватися з людиною, розумієте ви один одного повною мірою чи ні.

Оптимальна тривалість зустрічі — від 45 хвилин до 1,5 години.

На співбесіду з підлеглими ваших заступників і керівників підрозділів можна не витрачати так багато часу. Основне завдання такої бесіди — оцінити їх керованість і сумісність із культурою роботи, прийнятою в компанії.

Керівнику установи не потрібно з’ясовувати, наприклад, наскільки кандидат правдивий або якими володіє сертифікатами — це завдання попереднього етапу, який доручено службам управління персоналу.

Керівнику потрібно скласти думку про людину і зрозуміти, чи впишеться вона в компанію, чи збігається її бачення професійної діяльності з тим, що ви їй пропонуєте, чи зможе вона працювати у вашому ритмі? Варто запитати кандидата, що він знає про вашу організацію. Це просте запитання покаже, готувалася людина до зустрічі, зацікавлена працювати саме у вас чи просто шукає роботу.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд