Теми статей
Обрати теми

ТЦК та СП: межі повноважень

Кадровику 03.08.2023
Друк
Стаття 19 Конституції України визначає, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. З урахуванням цього органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У цій статті розберемо повноваження територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, працівники яких останнім часом стали популярними, але негативними героями відео у соціальних мережах.

Підстава

Часто-густо у відео, які викладають громадяни, що спілкуються з працівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП), наголошують не нелегітимності таких Центрів. Давайте з’ясуємо, чи так це.

Верховна Рада України у своїх листах, що були розміщені на сайті «Доступ до правди» № 09/13-2023/4686 від 09.01.2023 та № 09/13-2023/91588 від 01.05.2023 поінформувала, що

«територіальні центри комплектування та соціальної підтримки було утворено на базі діючих на той час військових комісаріатів шляхом їх перетворення відповідно до Закону України від 30.03.2021 року № 1357-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку». Окремого Закону, згідно з яким утворили територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, немає. Відповідно до частини восьмої статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затверджується Кабінетом Міністрів України (Постанова Уряду від 23.02.2022 року № 154).»

Нормами Закону України «Про оборону України» від 06.12.91 № 1932-XII ТЦК та СП віднесені до органів військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі