Теми статей
Обрати теми

Зміна місця роботи без зміни установи

Кадровику 04.09.2023
Друк
Особа працювала в установі за сумісництвом, а тепер написала заяву про переведення на основне місце роботи у цій же установі у зв’язку із звільненням. Чи потрібно робити запис у трудовій книжці про її сумісництво? Чи є необхідність спочатку звільнити працівника як сумісника і потім прийняти на основне місце роботи? Як правильно складати наказ?

Норми

Насамперед слід зазначити, що на підставі норм ст. 2 і 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) найманий працівник має право на укладання трудового договору на одному чи одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором чи угодою сторін.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі