Теми статей
Обрати теми

Інформація про автотранспорт: хто, кому і коли подавати

Хто з суб’єктів господарювання і кому має повідомляти про наявний у них автотранспорт, коли це потрібно робити? Чи чекає якась відповідальність за неповідомлення?

Обов’язок подання інформації

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.93 № 3543-XII (далі — Закон № 3543) порядок виконання військово-транспортного обов’язку визначається Кабінетом Міністрів України (далі — КМУ). На виконання цієї норми КМУ було затверджене Положення № 1921 (Положення про військово-транспортний обов’язок, затверджене відповідною постановою від 28.12.2000 № 1921).

Дія Положення № 1921 поширюється на центральні органи виконавчої влади, інші державні органи, місцеві держадміністрації, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, ОМС, а також громадян — власників транспортних засобів!

Це Положення визначає порядок виконання військово-транспортного обов’язку для задоволення потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецзв’язку та Держспецтрансслужби (далі — військові формування) на особливий період транспортними засобами і технікою усіх типів і марок вітчизняного та іноземного виробництва, їх повернення під час демобілізації та компенсації шкоди, завданої транспортним засобам і техніці внаслідок їх залучення під час мобілізації.

За п. 7 Положення № 1921 військово-транспортний обов’язок виконується:

· в мирний час шляхом проведення заходів, пов’язаних з військовим обліком транспортних засобів і техніки та завчасним забезпеченням їх мобілізаційної готовності відповідно до визначених завдань;

· в особливий період — шляхом передачі підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами транспортних засобів і техніки для задоволення потреб військових формувань відповідно до визначених завдань.

Під час мобілізації задоволення потреб військових формувань здійснюється шляхом безоплатного залучення транспортних засобів і техніки підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності на умовах повернення їх після оголошення демобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК) здійснюють залучення транспортних засобів і техніки за лімітами вилучення транспортних засобів і техніки та відсотковими нормами вилучення, затвердженими Кабінетом Міністрів України, як окремо, так і у складі спеціальних формувань, які передаються до складу військових формувань під час мобілізації.

Перелік транспортних засобів і техніки, які можуть призначатися для задоволення потреб військових формувань на особливий період, визначається Міноборони.

Хто, коли та кому подає інформацію

Правила та строки подання інформації визначено нормами п. 15 Положення № 1921. Зокрема, зазначено, що керівники підприємств, установ та організацій подають ТЦК щороку до 20 червня та 20 грудня інформацію про

наявність транспортних засобів і техніки,

їх технічний стан,

а також про громадян, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях на таких транспортних засобах і техніці, за формою згідно з додатком 1 до Положення № 1921.

Важливо! Повідомляти потрібно й про зміни: даних підприємства або статусу транспорту. Такий обов’язок установлено п. 16 Положення № 1921.

Підприємства, транспортні засоби і техніка яких призначені для задоволення потреб військових формувань на особливий період, зобов’язані у семиденний строк повідомити військовим комісаріатам про:

зміну найменування підприємства або форми власності

відправку транспортних засобів і техніки в інші регіони або за межі території України на тривалий час

передачу права власності на транспортні засоби і техніку іншим юридичним особам або громадянам, в довгострокову оренду (лізинг)

початок застави транспортного засобу або техніки

інші випадки, коли унеможливлюється передача транспортних засобів і техніки військовим формуванням

Неподання інформації та відповідальність

Важливо! Положення № 1921 не поширюється на фізичних осіб — підприємців. Тому вони не надають інформацію про автотранспорт та техніку.

Також, якщо на дату подання інформації підприємство не має власних транспортних засобів, то подавати інформацію не потрібно.

Водночас п. 5 Положення № 1921 передбачає, що посадові особи та громадяни несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання військово-транспортного обов’язку відповідно до закону.

Адмінштраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачений ст. 210-1 КУпАП. Розмір такого адмінштрафу становить від 300 до 500 нмдг (тобто від 5100 до 8500 грн)!

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі