Теми статей
Обрати теми

Випробування при прийнятті на роботу

Приймаємо працівника на роботу. Чи обов’язково встановлювати йому строк випробування? Чи всім категоріям працівників встановлюється випробування? Якщо працівник пройшов випробування, чи потрібно видавати про це наказ?

Відповідно до ст. 26 КЗпП при прийнятті на роботу працівнику може встановлюватися випробування з метою перевірки його відповідності роботі, що доручається. Тож цілком можлива ситуація, за якої працівник приймається на роботу без випробування. Ніякої обов’язковості тут немає.

Кому встановлюємо?

Частина 3 ст. 26 КЗпП визначає категорії працівників, яким випробування не встановлюється за жодних обставин. Серед них, зокрема, особи, які не досягли 18 років; молоді робітники після закінчення професійних навчально-виховних закладів; молоді спеціалісти після закінчення вишів; вагітні жінки; одинокі матері, які мають дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, та інші.

Разом з тим

при укладенні трудового договору в період дії воєнного стану випробування при прийнятті на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників.

Це прямо зазначено в ч. 2 ст. 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX.

Тобто поки діє воєнний стан, строк випробування може бути встановлено будь-якому працівнику.

Документальне оформлення

Умову про встановлення працівникові строку випробування треба зафіксувати в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. Якщо не буде такої умови, то вважатиметься, що працівник прийнятий без строку випробування.

Якщо строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування. Після цього розірвати трудовий договір з ним можливо тільки на загальних підставах. Повідомляти якимось чином або видавати наказ (розпорядження) про те, що працівник пройшов випробування, не потрібно.

Висновки

  • Під час дії воєнного стану випробування при прийнятті на роботу може бути встановлено для будь-якої категорії працівників.
  • Умову про встановлення працівникові випробування треба зафіксувати в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.
  • Наказ (розпорядження) про те, що працівник пройшов випробування, видавати не потрібно.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі