Теми статей
Обрати теми

Відпустка за свій рахунок після військової служби

Мобілізованого працівника звільнили з військової служби. Щорічну відпустку він використав і просить надати ще на три тижні відпустку за свій рахунок. Чи може він скористатися відпусткою без збереження зарплати, що надається демобілізованим працівникам?

Ні, наразі не може. Пояснимо чому.

Відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) за бажанням працівника, який приступив до роботи після звільнення з військової служби у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації, йому надається відпустка без збереження зарплати тривалістю до 60 календарних днів.

Визначення термінів «особливий період» та «демобілізація» знаходимо у ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.93 № 3543-XII.

Відповідно до цієї норми особливий період охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. Наразі особливий період все ще триває. Також триває загальна мобілізація. А ось демобілізація — це комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, держорганів, ОМС, підприємств на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а ЗСУ, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту — на організацію і штати мирного часу. Поки що говорити про демобілізацію зарано.

Звільнення з військової служби працівника, про якого йде мова в запитанні, відбулося і не у зв’язку з закінченням особливого періоду, і не у зв’язку з демобілізацію, а з інших підстав, зазначених у ст. 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 № 2232-XII.

Враховуючи наведене, скористатися відпусткою за свій рахунок, що надається на підставі п. 20 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки, працівник, якого сьогодні звільняють з військової служби, не зможе. Поясніть це працівнику та запропонуйте обрати іншу підставу для надання такої відпустки, наприклад ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки, якою перебачено надання відпустки за свій рахунок за угодою сторін у зв’язку з сімейними обставинами. Тривалість такої відпустки наразі може складати до 30 календарних днів.

Висновки

  • Працівникам, які приступили до роботи після звільнення з військової служби у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації, за їх бажанням на підставі п. 20 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки надається відпустка без збереження зарплати тривалістю до 60 календарних днів.
  • Працівники, яких сьогодні звільняють з військової служби, не мають права на відпустку за свій рахунок, визначену п. 20 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки, оскільки їх звільнення з військової служби відбувається не у зв’язку з демобілізацією, а особливий період ще триває.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі