Теми статей
Обрати теми

Інформація про вакансії: подавати чи ні?

Чи зобов’язаний роботодавець подавати до Центру зайнятості інформацію про попит на роботу силу (вакансії)? Якщо так, то в який строк? Чого чекати, якщо така інформація жодного разу не подавалася?

Чи є обов’язок?

Обов’язок роботодавця подавати до Центру зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії) встановлений абзацом другим п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон № 5067).

Така інформація подається за формою звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», затвердженою наказом Мінекономіки від 12.04.2022 № 827-22, роботодавцями:

— юридичними особами;

— фізичними особами — підприємцями, які бажають працевлаштувати фізособу за трудовим договором.

Коли виникає обов’язок подання форми № 3-ПН? Тоді, коли у роботодавця відкривається вакансія й, відповідно, з’являється попит на робочу силу.

Зауважимо, що під вакансією Закон № 5067 розуміє вільну посаду (робоче місце), на яку може бути працевлаштована особа. Разом з цим, хоч у Порядку подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», затвердженому наказом Мінекономіки від 12.04.2022 № 827-22 (далі — наказ № 827), і зазначено, що термін «вакансія» вживається у значенні, наведеному у Законі № 5067, з п. 1.5 цього Порядку випливає, що він трактує цей термін ширше. І фактично відносить до вакансій і зайняті робочі місця, на які можуть бути прийняті працівники за строковими трудовими договорами.

Куди та в який строк подавати

Форму № 3-ПН подаємо до будь-якого центру зайнятості незалежно від місцезнаходження роботодавця.

Строк подання форми № 3-ПН — з дня виникнення потреби в підборі працівників та/або з дати відкриття вакансії, але не пізніше ніж через 3 робочих дні з дати відкриття вакансії. При цьому не має значення, самостійно буде заповнювати вакансію роботодавець чи за допомогою центру зайнятості.

Датою відкриття вакансії є (п. 1.5 Порядку № 827):

— наступний день після створення нового робочого місця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або

— дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником.

Що з відповідальністю?

За неподання, несвоєчасне подання або за неправильне заповнення форми № 3-ПН відповідальність не передбачена. Тож якщо не подавали цю форму раніше, переживати за можливі штрафи не слід.

Зауважимо, що наразі у ВРУ знаходиться на розгляді законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення національної системи кваліфікацій відповідно до актуальних потреб ринку праці та інших питань» від 21.08.2023 № 9630, яким пропонується скасувати обов’язок та закріпити право роботодавця подавати форму № 3-ПН. Тож слідкуйте за нашими публікаціями.

Висновки

  • Обов’язок роботодавця подавати до Центру зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії) встановлений абзацом другим п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону № 5067.
  • За неподання, несвоєчасне подання або за неправильне заповнення форми № 3-ПН відповідальність не передбачена.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі