Теми статей
Обрати теми

Роботодавець зобов’язаний проінформувати

Новостворене підприємство. Приймаємо працівників на роботу. Про що слід попередити / проінформувати працівників до допуску до роботи? Чи можна це зробити дистанційно?

Обов’язок проінформувати

Відповідь на наведене запитання міститься в ст. 29 КЗпП. Так, до початку роботи роботодавець зобов’язаний в узгоджений із працівником спосіб поінформувати його про:

1) місце роботи (інформація про роботодавця, у тому числі його місцезнаходження), трудову функцію, яку зобов’язаний виконувати працівник (посада та перелік посадових обов’язків), дату початку виконання роботи;

2) визначене робоче місце та забезпечити необхідними для роботи засобами;

3) права та обов’язки, умови праці;

4) наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про право на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору — під підпис;

5) правила внутрішнього трудового розпорядку або умови встановлення режиму роботи, тривалість робочого часу і відпочинку, а також про положення колективного договору (у разі його укладення);

6) проходження інструктажу з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони;

7) організацію професійного навчання працівників (якщо таке навчання передбачено);

8) тривалість щорічної відпустки, умови та розмір оплати праці;

9) процедуру та встановлені КЗпП строки попередження про припинення трудового договору, яких повинні дотримуватися працівник і роботодавець.

Увага! Якщо укладається трудовий договір про дистанційну роботу, то ч. 2 ст. 29 КЗпП зобов’язує роботодавця забезпечити виконання лише пп. 1, 3, 5, 7 — 9 з перелічених вище та у разі потреби надати працівникові необхідні для виконання роботи обладнання та засоби, а також рекомендації щодо роботи з ними. Водночас ч. 4 ст. 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.92 № 2694-XII та ст. 153 КЗпП покладають на роботодавця обов’язок при укладенні трудового договору про дистанційну роботу систематично проводити інструктаж (навчання) працівника з питань охорони праці і протипожежної безпеки, але тільки в межах використання таким працівником обладнання та засобів, рекомендованих або наданих роботодавцем.

Спосіб інформування

Частина 3 ст. 29 КЗпП дозволяє роботодавцям ознайомлювати працівників з наказами (розпорядженнями), повідомленнями, іншими документами роботодавця щодо їхніх прав та обов’язків, використовуючи визначені у трудовому договорі засоби електронних комунікаційних мереж з накладенням удосконаленого електронного підпису або кваліфікованого електронного підпису.

Крім того, у трудовому договорі за згодою сторін можуть передбачатися альтернативні способи ознайомлення працівника. Проте в будь-якому випадку роботодавець повинен довести під підпис інформацію, наведену в п. 4 вище, а саме про наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про право на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору.

Висновки

  • До початку роботи роботодавець має проінформувати працівника щодо питань, перелічених у ч. 1 ст. 29 КЗпП.
  • Таке інформування проводиться в узгоджений із працівником спосіб.
  • Водночас виключно під підпис роботодавець інформує працівника про наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, наслідки їх впливу на здоров’я, а також про право на пільги і компенсації за роботу в таких умовах.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі