Обов’язок
Обов’язок роботодавця в день звільнення видати працівникові копію наказу про звільнення визначений ст. 47 КЗпП. Підстава для звільнення не має значення. З власної ініціативи звільняється працівник чи розірвання трудового договору відбувається з ініціативи роботодавця або ж на вимогу третьої сторони, працівник повинен отримати копію наказу про звільнення.
Нехтувати цим обов’язком не слід. Річ у тім, що у справах про звільнення із заявою про вирішення трудового спору працівник має право звернутися до суду в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення (ст. 233 КЗпП). Якщо працівник не отримає копію такого наказу, перебіг зазначеного строку не почнеться.
Оформлення
У питаннях виготовлення копії документа слід керуватися приписами ДСТУ 4163:2020 та Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5.
Напис про засвідчення копії складається зі слів «Згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища (великими літерами), дати посвідчення копії. Наприклад:
«Згідно з оригіналом Начальник відділу організації діловодства Сидорчук Іван СИДОРЧУК 25.05.2022» |
Напис про засвідчення копії скріплюється відбитком печатки підприємства / установи (без зображення герба) або печатки структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) за її наявності.
Юридичної сили копія набуває лише у разі її засвідчення в установленому порядку.
Висновки
- Роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу про звільнення.
- Напис про засвідчення копії складається зі слів «Згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати посвідчення копії та скріплюється відбитком печатки.