Актуальне запитання. Про нарахування ЄСВ на витрати на відрядження

В обраному У обране
Друк
Ковшова О., економіст-аналітик ВБ «Фактор»
Місцеве самоврядування Квітень, 2015/№ 4
Чи треба нараховувати єдиний внесок на суми коштів, які витратив працівник нашої установи на відрядження понад встановлені законодавством норми та не повернув у встановлені строки?

Щоб відповісти на запитання, треба зазирнути до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Так, базою нарахування єдиного внеску є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають:

— основну та додаткову заробітну плату;

— інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.

Зауважимо: ця вимога розповсюджується й на установи, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

На даний момент є чинним Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нагадаємо: цей Перелік затверджено постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170.

У ньому чітко прописано, на що саме не нараховують єдиний внесок. Серед них вказані й виплати, що здійснюються у грошовій формі, зокрема:

— витрати на відрядження (добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення);

— компенсаційні виплати та добові, які виплачуються у разі переїзду на роботу в іншу місцевість згідно із законодавством.

До речі, такі виплати не належать до фонду оплати праці. Це підтверджує наказ Держкомстату від 13.01.04 р. № 5 «Про затвердження Інструкції зі статистики заробітної плати». Відповідно вони не є базою для нарахування єдиного внеску.

З цієї причини не потрібно нараховувати єдиний внесок й на суми коштів, які витратив працівник вашої установи на відрядження понад встановлені законодавством норми та не повернув у встановлені строки.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити