(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/22
Місцеве самоврядування
Місцеве самоврядування
Грудень , 2017/№ 12

Актуальне запитання. Про подання інформації про суттєві зміни в майновому стані

Працівниця підприємства, що належить до числа осіб, яким необхідно подавати декларацію, придбала автомобіль. Авто придбане за спільний кошт подружжя (кошти були задекларовані в 2016 р. та заробітна плата — у 2017 р.). Її чоловік теж є суб’єктом декларування. Дружина повідомила про суттєві зміни в майновому стані. Чи потрібно подавати декларацію її чоловікові?

Норми, які стосуються суттєвих змін у майновому стані суб’єкта декларування, передбачає Закон України від 14.10.14 р. № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі — Закон № 1700), зокрема ч. 2 ст. 52 Закону № 1700. У разі суттєвої зміни майнового стану суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у 10-денний строк з моменту отримання доходу чи придбання майна зобов’язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції (далі — НАЗК). Інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК. Якщо вартість майна перевищує 50 прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, але була сплачена частинами, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подається після переходу права власності на таке майно. При аналізі нормативно-правових актів можна зробити висновок: законодавець виходить із того, що суб’єкту декларування потрібно повідомляти про суттєві зміни в майновому стані лише за умови фактичного отримання доходу чи придбання майна. Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб’єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — Реєстр). Порядок інформування НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — Порядок), затверджений рішенням НАЗК від 10.06.16 р. № 3 (далі — Рішення № 3). Суб’єкти декларування особисто письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону № 1700 шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна (п. 6 розд. 2 Порядку). Доходи та видатки на придбання майна суб’єкта декларування відображаються у грошовій одиниці України. Доходи чи видатки, одержані або здійснені в іноземній валюті, з метою відображення у повідомленні перераховуються в грошову одиницю України за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату одержання доходів чи здійснення видатків. Інформація, яка була включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, повинна в майбутньому теж бути відображена в декларації цієї ж особи. Що стосується чоловіка, то він також повинен заносити відомості у декларацію, яку буде подавати. Оскільки п. 3 ч. 1 ст. 46 Закону № 1700 зобов’язує суб’єкта декларування подавати відомості про цінне рухоме майно, до яких за законом включають і транспорті засоби, що належать членам його сім’ї на праві приватної власності, у тому числі спільної власності, або перебуває в її володінні або користуванні незалежно від форми правочину, внаслідок якого набуте таке право. Існують такі особливості щодо подання відомостей про транспортні засоби:

— зазначається інформація про марку та модель, рік випуску, ідентифікаційний номер автомобіля;

— якщо траспортний засіб перебуває у спільній власності (як у нашому випадку) — інформація зазначається про співвласника такого майна та вказуються відомості про цю особу згідно з п. 1 ч. 1 ст. 46 Закону № 1700.

Інформація про отримання доходу чи придбання майна дружиною, чоловіком як суб’єктом декларування не повідомляється відповідно до п. 3 Рішення № 3. Мається на увазі, що член сім’ї — суб’єкт декларування не повідомляє про суттєві зміни в майновому стані у випадку, якщо це вже зробив один із подружжя. Він лише повинен занести інформацію у свою декларацію, як ми зазначали вище.

суттєві зміни в майновому стані, подання декларації, надання інформації додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті