(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/4
Місцеве самоврядування
Місцеве самоврядування
Листопад , 2018/№ 11/1

Складаємо правильно: Положення про порядок ведення договірної роботи

http://tinyurl.com/y5v4em4y
Шановні юристи, в цій статті ми обговоримо Положення про порядок ведення договірної роботи1 в ОМС, оскільки проаналізувавши різні положення міських, селищних та сільських рад, можемо з упевненістю сказати, що всі вони підлягають додатковому доопрацюванню. Тому в цьому матеріалі ми запропонуємо вам узагальнене примірне Положення, яке б ви змогли використовувати у своїй діяльності.

1 Далі за текстом – Положення.

Коротко про головне

Якщо загалом розглядати Положення про договірну роботу, то спочатку слід звернутись до чинного законодавства. Перш за все, звернемось до ЦК України, де у ч. 2 ст. 2 зазначається, що крім фізичних та юридичних осіб, учасниками цивільних правовідносин може бути держава, АРК, територіальні громади, іноземні держави та інші суб’єкти публічного права.

Відповідно до ст. 172 ЦК України територіальні громади набувають і здійснюють цивільні права та обов’язки через ОМС у межах їхньої компетенції, встановленої законом.

Таким чином, згідно із зазначеними вище нормами ОМС є суб’єктом договірних відносин. Наведемо декілька прикладів. Так, територіальна громада є активним учасником речових правовідносин. Участь громад у речових правовідносинах полягає в тому, що вони, зокрема, наділені правом комунальної власності (ст. 327 ЦК України), яке від їх імені реалізують відповідні ОМС, набувають права власності на безхазяйну річ (ч. 2 ст. 335 ЦК України), знахідку (ч. 2 ст. 338 ЦК України) тощо.

Територіальні громади можуть брати активну участь також і в зобов’язальних правовідносинах. Найбільш поширеними видами участі ОМС у зобов’язальних правовідносинах є договори оренди, купівлі-продажу, поставки, підряду тощо.

Більше того, територіальні громади можуть брати участь і в інших цивільних правовідносинах, наприклад, набувати окремі права інтелектуальної власності, бути спадкоємцем за заповітом тощо.

Таким чином, ми підвели до того, що договірні відносини в ОМС займають особливе становище і задовольняють різні його потреби та інтереси. Далі складемо відповідний проект Положення.

Увага! Хочемо зазначити, що за основу відповідного Положення ми взяли ту структуру ради, яка зустрічається найчастіше. У зв’язку з цим назви департаментів, відділів та підрозділів у цьому Положенні можуть різнитися з тими, які є у структурі вашої ради.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
порядок ведення договірної роботи, примірне положення, ОМС, територіальні громади додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті