(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/4
Місцеве самоврядування
Місцеве самоврядування
Листопад , 2018/№ 11/1

Реагуємо на заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення ради

Кожна особа, яка вважає, що рішенням ради порушено її права, свободи чи інтереси, має право звернутись до адміністративного суду із позовною заявою про визнання рішення протиправним та його скасування. Крім судової тяганини, неприємним моментом для ради може стати ухвала суду про забезпечення позову. У цій статті мова піде про підстави для забезпечення позову, види забезпечення та можливість відповідача заперечувати проти вжиття таких заходів.

Підстави

Главою 10 КАС України визначений порядок застосування заходів забезпечення позову. Вирішення цього питання може відбутись за заявою позивача або на підставі власної ініціативи суду. Більше того, забезпечення позову допускається як до пред’явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи.

Неочікуваним та неприємним «сюрпризом» може стати, коли суд ще до призначення справи до розгляду без повідомлення відповідача про наявний судовий спір та без з’ясування його думки з цього приводу вирішить питання про забезпечення позову. У такому випадку відповідачу залишається лише писати апеляційну скаргу або чекати доти, доки припинять існувати обставини, які стали підставою для вжиття таких заходів, щоб подати відповідну заяву про скасування раніше вжитих заходів забезпечення позову.

Заходи забезпечення позову можуть бути застосовані, якщо існує одна з таких альтернатив:

Зареєструйтесь

для того, щоб читати статтю повністю.

Зареєструватися

Вже зареєстровані? Увійти з паролем

рішення ради, зупинення дії, забезпечення позову, підстави забезпечення позову, види забезпечення позову, заперечення на заяву додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті