(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/4
Місцеве самоврядування
Місцеве самоврядування
Жовтень , 2018/№ 10/1

Визнання недійсним та скасування розпорядження про приватизацію житла

Деякі громадяни, вважаючи, що при проведенні приватизації відбулось порушення їхніх прав, через тривалий час після передачі житла у власність, звертаються до суду з позовами про визнання недійсним та скасування розпорядження про приватизацію житла. Підставами звернення можуть бути різноманітні порушення: від оформлення приватизації за підробленими документами до порушення прав інших осіб на приватизацію. Пропоную з боку відповідача у справі розглянути випадки не включення в приватизацію осіб, які на момент її здійснення були неповнолітніми, та з’ясувати, чи дійсно були при цьому порушені їх права та вимоги чинного законодавства.

Про участь неповнолітніх у приватизації

За загальним правилом невключення до складу власників приватизованого житла неповнолітнього члена сім’ї наймача є незаконним.

Але тільки за умови, що неповнолітній був членом сім’ї наймача та постійно проживав у житлі, яке підлягало приватизації, і ці обставини належним чином підтверджені ним у суді.

Якщо на час приватизації неповнолітній постійно проживав в іншому житлі, куди переїхав разом із одним з батьків, був знятий з реєстраційного обліку у спірному житлі, то ОМС як органом приватизації при видачі розпорядження про приватизацію житла вимог чинного законодавства було дотримано і права неповнолітнього не порушено.

У такому випадку ОМС для прийняття судом рішення на його користь необхідно довести обставини того, що на час приватизації неповнолітній не проживав у спірному житлі, добровільно разом із одним з батьків виїхав за іншою адресою, мав постійне місце проживання у іншому житлі.

Доказами, якими можна підтвердити обставини не проживання неповнолітнього на момент приватизації у квартирі (будинку), житловому приміщенні у гуртожитку, можуть слугувати:

Зареєструйтесь

для того, щоб читати статтю повністю.

Зареєструватися

Вже зареєстровані? Увійти з паролем

приватизація житла, розпорядження про приватизацію житла, визнання недійсним, скасування розпорядження, порушення прав, порушення вимог законодавства додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті