Теми статей
Обрати теми

Субвенція «на природу»: до першого травня!

Ковшова Олена, заступник головного редактора видань «Місцеве самоврядування» та «Радник старости», аналітик
Друк
Постановою КМУ від 20.03.2019 № 228 затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності1. Документ розроблено відповідно до ч. 2 ст. 97 Бюджетного кодексу України та на виконання ст. 32 Закону України від 23.11.2018 № 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Отже, перейдемо до вивчення основних вимог документа та наголосимо: ті, хто планують отримати субвенцію, мають встигнути до 1 травня, про що далі й поговоримо.

1 Далі за текстом — Порядок.

Про порядок

Порядок визначає механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності2.

2 Далі за текстом — субвенція.

Головним розпорядником субвенції та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінприроди.

Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями відповідної місцевої ради про такі бюджети згідно із законодавством.

Увага! Субвенція надається з метою забезпечення охорони навколишнього природного середовища, поліпшення стану навколишнього природного середовища та створення відповідних умов для цього, що дасть можливість здійснити природоохоронні заходи на об’єктах комунальної власності, і спрямовується відповідно до напрямів, передбачених переліком видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів. Такий перелік затверджений постановою КМУ від 17.09.1996 № 1147 на охорону:

1

і раціональне використання водних ресурсів

2

атмосферного повітря

3

і раціональне використання природних рослинних ресурсів

4

і раціональне використання ресурсів тваринного світу (крім будівництва та облаштування притулків для утримання безпритульних тварин)

5

і раціональне використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів

Умовами надання субвенції є:

1

співфінансування з місцевих бюджетів у розмірі не менше ніж 10 відсотків загальної кошторисної вартості природоохоронного заходу, залучення на ці цілі інших джерел, не заборонених законодавством

2

фінансування природоохоронних заходів, передбачених програмами з охорони навколишнього природного середовища з обсягами фінансування за джерелами та у році, на який пропонується включити захід

3

наявність затверджених проектів будівництва та результатів проведення їх державної експертизи відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою КМУ від 11.05.11 № 560

Увага! У разі здійснення заходів з будівництва/реконструкції першочергово спрямовуються кошти на об’єкти з високим ступенем будівельної готовності.

Для отримання субвенції місцеві органи виконавчої влади/виконавчі органи сільських, селищних, міських рад подають до Мінприроди такі документи:

1

заявку на здійснення природоохоронних заходів (за формою, наведеною у додатку)

2

рішення місцевого органу виконавчої влади/органу місцевого самоврядування про включення запропонованих природоохоронних заходів до програми з охорони навколишнього природного середовища з обсягами фінансування за джерелами та у році, на який пропонується включити захід

3

зведений кошторисний розрахунок на загальну кошторисну вартість

4

експертний звіт проекту будівництва чи реконструкції (для заходів з будівництва/реконструкції)

Заявки на здійснення природоохоронних заходів приймаються до 1 травня поточного року.

Розгляд заявок здійснюється робочою групою. Положення про робочу групу та її склад затверджується наказом міністра.

У призначенні субвенції може бути відмовлено в разі, коли подані документи не відповідають вимогам, визначеним у пунктах 3, 4 і 5 Порядку. Тож рекомендуємо уважно з ними ознайомитись.

Зазначимо, що розподіл субвенції між окремими місцевими бюджетами за поданням Мінприроди затверджується КМУ за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Використання субвенції здійснюється в обсязі, передбаченому в законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

Видатки, пов’язані з фінансуванням за рахунок субвенції об’єктів капітального будівництва, здійснюють відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 № 1764, Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 № 461, і постанови КМУ від 23.04.2014 № 117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» .

Проектна документація для об’єктів будівництва/реконструкції готується відповідно до вимог Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою КМУ від 11.05.2011 № 560.

Титули об’єктів будівництва/реконструкції затверджуються відповідно до Порядку затвердження титулів об’єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженого постановою КМУ від 08.09.1997 № 995.

Увага! Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється в установленому законом порядку.

Державна казначейська служба України перераховує субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою КМУ від 15.12.2010 № 1132, і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24.12.2012 № 1407 (ср. ). Крім того, вона має інформувати щомісяця до 15 числа Мінприроди та Мінфін про перераховані за попередній місяць обсяги субвенції та касові видатки в розрізі місцевих бюджетів за об’єктами (заходами).

У свою чергу, розпорядники субвенції подають щомісяця до 15 числа Мінприроди звіт про використання бюджетних коштів за встановленою ним формою.

Тож у тих, хто бажає отримати субвенцію, ще є час.

Поспішіть!

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі