(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/5
Місцеве самоврядування
Місцеве самоврядування
Лютий , 2019/№ 2/1

Витяг із технічної документації не є рішенням суб’єкта владних повноважень

http://tinyurl.com/yygpdn3w
Як ви вже могли здогадатись, у цій статті розглянемо справу щодо оскарження витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Зазначимо, що ця справа пройшла усі судові інстанції та насамкінець крапку у цій історії поставив Верховний Суд. Так, із назви статті частково зрозуміло, що у своїй правовій позиції ВС зробив висновок про те, що витяг із технічної документації не є рішенням ОМС. Що це означає та чому це рішення ВС буде корисним для ОМС, — розглянемо далі.

Суть справи

Коротко опишемо суть цієї справи. Так, Особа 1 має у користуванні на праві оренди земельну ділянку площею 1730 кв. м, у тому числі 920 кв. м під капітальною забудовою, 810 кв. м під проїздами, проходами для обслуговування майнового комплексу нежитлових приміщень строком на 15 років відповідно до договору оренди земельної ділянки від 18.02.2011 № ______ та рішення міської ради від 30.12.2010 № _______.

Відповідно до п. 4.2 договору оренди річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 3 % від її нормативної грошової оцінки.

У 2011 році нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах міста_____, була затверджена рішенням міської ради від 27.01.2011 №____ та складала 511907 грн.

У подальшому розмір нормативної грошової оцінки щорічно змінювався і у 2016 році складав 2953248,40 грн., про що позивач дізнався з витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 12.10.2016 №______.

У зв’язку із цим Особа 1 подав позов до суду про визнання протиправним витягу та просив скасувати його. Давайте подивимось, що з цього вийшло та яке рішення врешті прийняв ВС.

Рішення суду першої інстанції

У квітні 2017 року Особа 1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у _________ області1 та міської ради2, у якому просив визнати протиправним та скасувати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № _______від 12.10.2016.

1 Далі за текстом — ГУ Держгеокадастру, відповідач 1.

2 Далі за текстом — міська рада, відповідач 2.

Позивач свої вимоги обґрунтував тим, що під час складання витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № _____ від 12.10.2016 ГУ Держгеокадастру безпідставно застосувало локальні коефіцієнти, які належним чином не були визначені міською радою, а відтак розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки визначений неправильно.

Рішенням окружного адміністративного суду від 19.02.2018 позов задоволено.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що рішення міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста______» з додатками є регуляторним актом, який спрямований на правове регулювання господарських відносин.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
витяг із технічної документації, рішення ОМС, земельна ділянка, нормативна грошова оцінка, судова практика додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті