Витяг із технічної документації не є рішенням суб’єкта владних повноважень

В обраному У обране
Друк
Мороз Оксана, юрист-аналітик "Видавничого будинку "Фактор"
Місцеве самоврядування Лютий, 2019/№ 2/1
Як ви вже могли здогадатись, у цій статті розглянемо справу щодо оскарження витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Зазначимо, що ця справа пройшла усі судові інстанції та насамкінець крапку у цій історії поставив Верховний Суд. Так, із назви статті частково зрозуміло, що у своїй правовій позиції ВС зробив висновок про те, що витяг із технічної документації не є рішенням ОМС. Що це означає та чому це рішення ВС буде корисним для ОМС, — розглянемо далі.

Суть справи

Коротко опишемо суть цієї справи. Так, Особа 1 має у користуванні на праві оренди земельну ділянку площею 1730 кв. м, у тому числі 920 кв. м під капітальною забудовою, 810 кв. м під проїздами, проходами для обслуговування майнового комплексу нежитлових приміщень строком на 15 років відповідно до договору оренди земельної ділянки від 18.02.2011 № ______ та рішення міської ради від 30.12.2010 № _______.

Відповідно до п. 4.2 договору оренди річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 3 % від її нормативної грошової оцінки.

У 2011 році нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах міста_____, була затверджена рішенням міської ради від 27.01.2011 №____ та складала 511907 грн.

У подальшому розмір нормативної грошової оцінки щорічно змінювався і у 2016 році складав 2953248,40 грн., про що позивач дізнався з витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 12.10.2016 №______.

У зв’язку із цим Особа 1 подав позов до суду про визнання протиправним витягу та просив скасувати його. Давайте подивимось, що з цього вийшло та яке рішення врешті прийняв ВС.

Рішення суду першої інстанції

У квітні 2017 року Особа 1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у _________ області1 та міської ради2, у якому просив визнати протиправним та скасувати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № _______від 12.10.2016.

1 Далі за текстом — ГУ Держгеокадастру, відповідач 1.

2 Далі за текстом — міська рада, відповідач 2.

Позивач свої вимоги обґрунтував тим, що під час складання витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № _____ від 12.10.2016 ГУ Держгеокадастру безпідставно застосувало локальні коефіцієнти, які належним чином не були визначені міською радою, а відтак розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки визначений неправильно.

Рішенням окружного адміністративного суду від 19.02.2018 позов задоволено.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що рішення міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста______» з додатками є регуляторним актом, який спрямований на правове регулювання господарських відносин.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити