(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/5
Місцеве самоврядування
Місцеве самоврядування
Лютий , 2019/№ 2/1

Удосконалюємо напрямок ведення договірної та претензійної роботи

http://tinyurl.com/y5oqd463
Одним із напрямків діяльності ОМС є договірна робота. З метою полегшення зазначеного напрямку доцільно мати розроблений та затверджений ОМС Порядок організації договірної роботи в раді (зразок примірного Положення був опублікований у нашому виданні № 12/1, грудень, 2018). Залежно від структури вашої ради та з урахуванням кількості осіб (відділів, секторів), які відповідають за зазначений напрямок, процедура укладення (погодження) договору може бути розтягнена у часі та ускладнена людським фактором. Тому чіткі процедури (механізми), встановлені строки та міра відповідальності дозволить уніфікувати роботу із договорами.

Одним із критеріїв ефективної договірної роботи є наявність вчасно та якісно виконаних взятих на себе зобов’язань, контроль та вжиття заходів відповідальності у разі такої потреби.

Тому доречно у Порядку організації договірної роботи в раді передбачити конкретні строки перевірки стану виконання зобов’язань за укладеними договорами та призначити відповідальних осіб, які змогли б перевіряти стан виконання договірної роботи усіма відділами (секторами) ради.

Невиконання/неякісне виконання зобов’язань за договорами є підставою для вжиття заходів реагування, ними можуть бути такі:

1

перегляд умов договору

2

пред’явлення претензії

3

звернення до суду за захистом порушених прав

4

розірвання договору

Договірні відносини між відповідною радою та фізичною особою регулюються нормами цивільного законодавства, а з господарюючими суб’єктами (фізичні особи — підприємці та юридичні особи) — господарського та у разі відсутності врегулювання у ГК України — нормами ЦК України.

Перегляд умов договору

Зміна договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено також за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, установлених договором або законом.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
діяльність ОМС, договірна робота, укладення договору, перегляд умов договору, пред’явлення претензії, звернення до суду, розірвання договору додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті