(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/4
Місцеве самоврядування
Місцеве самоврядування
Січень , 2019/№ 1/1

Заміна боржника у зобов’язанні: визначаємо нюанси

http://tinyurl.com/y53rylss
В юридичній практиці часто виникає необхідність заміни однієї зі сторін зобов’язання за бажанням учасників правовідносин. Законодавством передбачена можливість заміни як боржника, так і кредитора. Така заміна здійснюється за допомогою спеціального юридичного засобу. У цій статті ми розглянемо такий правовий механізм, як заміна боржника у зобов’язанні, та наведемо приклад однойменного договору.

Коротко про головне

Перш за все відмітимо, що заміна сторони в зобов’язанні можлива у будь-якому зобов’язанні, якщо це прямо не заборонено відповідним законом та/або договором. Загальним принципом зміни зобов’язань є згода на це всіх сторін зобов’язання.

Одностороння відмова від виконання зобов’язання або одностороння зміна умов договору не допускаються, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).

Проте в цій статті ми будемо говорити лише про заміну боржника. Слід підкреслити, що навіть при об’єднанні територіальної громади відбувається реорганізація ОМС шляхом приєднання. А це, у свою чергу, означає, що до цього новоутвореного органу переходять усі майнові права та обов’язки приєднаних (ст. 104 ЦК України).

Тому говорити про заміну ОМС як кредитора у зобов’язанні говорити не доводиться.

Далі мова піде виключно про заміну боржника у зобов’язанні.

Нормативно-правова база

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
заміна боржника у зобов’язанні, переведення боргу, документальне оформлення, укладення договору додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті