(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/4
Місцеве самоврядування
Місцеве самоврядування
Січень , 2019/№ 1/1

Визначаємо належного відповідача у справах про спадкове майно

http://tinyurl.com/y67f9qyh
Дуже часто спадкоємці у зв’язку з несвоєчасністю оформлення спадкових прав звертаються до суду із вимогами про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Відповідачами у таких спорах виступають спадкоємці, які прийняли спадщину, або територіальні громади в особі ОМС. З огляду на негативні наслідки, які очікують на всіх учасників процесу, у разі притягнення до участі у справі неналежного відповідача, ОМС повинні звертати увагу на те, чи є вони належними відповідачами, та перевіряти, чи можуть вони виступати як відповідачі в конкретній справі.

Порядок заміни відповідача

За загальним правилом відповідачем є особа, яка порушила права та законні інтереси позивача.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивач на власний розсуд визначає таку особу, яка і стає відповідачем, про що зазначається в позовній заяві.

Звісно, якщо позивачем буде допущено помилку у визначенні відповідача, ані ОМС, до якого пред’явлено позов, ані суд не в змозі вплинути на його позицію щодо притягнення до участі у справі зазначеного відповідача.

Відповідно до вимог чинного процесуального законодавства пред’явлення позову не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, не є підставою для відмови судом у відкриті провадження у справі або залишення заяви без руху.

Повноважень для заміни неналежного відповідача з власної ініціативи у суду також не має.

Якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження — до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі (ч. 2 — 4 ст. 51 ЦПК України).

Після спливу строків, зазначених у частинах першій та другій цієї статті, суд може залучити до участі у справі співвідповідача або замінює первісного відповідача належним відповідачем виключно у разі, якщо позивач доведе, що не знав та не міг знати до подання позову у справі про підставу залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
спадкове майно, прийняття спадщини, подання позову, належний відповідач додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті